PLT: Derbi kroga Celjanom, Bravo ugnal Radomlje (VIDEO)

Nogomet 27. Avg 202321:00 > 21:07 0 komentarjev
Celjani so pod vodstvom Alberta Riere na prvi medsebojni tekmi brez večjih težav premagali zmaje. Foto: Aleš Fevžer

Šesti krog Prve lige Telemach se je začel že v petek, ko je Mura, ki je v zadnjem obdobju v hudi krizi, slavila v Kidričevem. Derbi kroga so dobili Celjani, ki so v Stožicah s 4:2 ugnali ljubljansko Olimpijo. Prvi sobotni obračun v Kopru je bil zaradi birokratskega zapleta odpovedan, včerajšnja večerna tekma v Ljudskem vrtu ni ponudila zmagovalca na srečanju med Mariborčani in Domžalčani. Na zadnji tekmi kroga je Bravo na gostovanju ugnal Radomlje (2:1).

Derbi kroga v Stožicah je ponudil dogajanje že od prve minute srečanja, ko so Celjani prek Aljoše Matka prišli v vodstvo. Zmaji so se po zadetku prebudili, do izenačujočega zadetka pa so prišli v 36. minuti, ko je David Zec nesrečno zatresel lastno mrežo.

Toda veselje Ljubljančanov ni trajalo dolgo, saj je Tamar Svetlin poskrbel, da so Celjani na odmor odšli s prednostjo enega zadetka.

Tudi drugi polčas se je začel izredno dinamično, v 48. minuti je znova v polno meril Matko. Toda že praktično naslednji napad so varovanci Joãa Henriquesa znižali zaostanek, ko je zadel Nemanja Motika.

Toda to še ni pomenilo konec zadetkov v Stožicah. V 54, minuti je še četrti zadetek za grofe dosegel Nino Kouter. Albert Riera je tako dosegel zmago proti svojemu bivšemu klubu.

Bravo do treh točk

Tekma ob Kamniški Bistrici se je začela zelo podobno kot derbi med Olimpijo in Celjem – z zadetkom v prvi minuti srečanja. Gašper Trdin je popeljal Ljubljančane v vodstvo. Ni trajalo dolgo, že v 8. minuti je Matej Poplatnik izkoristil najstrožjo kazen in Bravo je v prvem polčasu prevladoval.

V nadaljevanju so varovanci Oliverja Bogatinova vendarle prikazali boljšo igro, za kar so bili nagrajeni v 65. minuti, ko je izid znižal Madžid Šošić. Mlinarji so sicer lovili izenačenje, toda na koncu so morali priznati premoč gostom iz prestolnice.

Domžalčani odnesli Krznarja?

V prvem polčasu so bili Domžalčani precej boljši nasprotnik od Maribora. Rumena družina je povedla že v 9. minuti tekme ko je za vodstvo gostov poskrbel Danijel Šturm. Varovanci Dušana Kosića so zapravili veliko priložnosti, kar se jim je maščevalo tik ob koncu prvega polčasa, ko je Josip Iličić izkoristil najstrožjo kazen.

V drugem delu smo spremljali povsem drug obračun. Pobudo so prevzeli Mariborčani, toda nobena ekipa si ni pripravila večje priložnosti.

Tik ob koncu tekme so imeli domači nogometaši priložnosti, da bi tri točke ostale doma, toda na koncu je prišlo do delitve točk v Ljudskem vrtu.

Tekma na Bonifiki odpovedana

Novinec v letošnji Prvi ligi Telemach Rogaška se je že na uvodu sezone znašel v precejšnjih težavah, saj je na gostovanje na Obalo pripotoval s premajhnim številom doma vzgojenih igralcev, s čimer ni zadostil pravilom Nogometne zveze Slovenije. Ta narekujejo, da morajo imeti ekipe v slovenskem prvenstvu najmanj osem doma vzgojenih igralcev. Sem spadajo igralci stari med 15 in 21 let, ki so odigrali najmanj tri sezone v Sloveniji.

V Kidričevem blestela vratarja

V zadnjem obdobju razigrani nogometaši Aluminija so v Kidričevem pričakali zasedbo Mure, ki je polno tribuno domačega športnega parka ohladila že v 17. minuti. Po akciji Dardana Shabanaxaja in Amadeja Maroše je proti vratom zvito streljal mladi Niko Kasalo in prevaral vratarja Sama Pridgarja. Domači so v prvem polčasu pretili predvsem s prekinitev, Luka Koblar je dvakrat streljal proti vratom, a naletel na razpoloženega Klemna Mihelaka in prečko gostujočih vrat.

Zadetek Kasala za zmago Mure

Drugi polčas je bil izjemno dinamičen, blestela pa sta oba vratarja, tako Samo Pridgar kot tudi Klemen Mihelak. Eni in drugi so kot po tekočem traku zapravljali priložnosti, izid pa se ni več spremenil in Mura je vknjižila drugo zmago v sezoni.