Lewis Hamilton spomnil na stare čase (VIDEO)

Avtomoto 29. Feb 202417:33 2 komentarja

Lewis Hamilton je uvodni dan dogajanja pred Veliko nagrado Bahrajna končal na vrhu, potem ko je na drugem prostem treningu odpeljal najhitrejši krog. Popoln dan za Mercedes je dopolnil George Russell z drugim mestom.

Ob 18.00 po lokalnem času so se vozniki pod žarometi podali na stezo v bolj reprezentativnih razmerah za kvalifikacije dirko kot na četrtkovem prvem treningu.

Ker se je večina moštev – razen McLarna, RB in Kick Sauberja – odločila, da mehke pnevmatike prihrani za te hladnejše razmere, namesto da bi jih uporabila v prvem treningu, so številna moštva začela drugi trening s to zmesjo, ko so izvajala zgodnje simulacijske vožnje za kvalifikacije.

Začetni tempo je postavil Hamilton, ki je ob polovici treninga dosegel čas 1:30.374. Ko so se ekipe posvetile daljšim vožnjam, je ta Britančev dosežek ostal nepremagan, Hamiltonov krog pa je bil za 0,206 sekunde boljši od kroga Georga Russlla.

Fernando Alonso je na tretjem mestu zaostal le osem stotink za Russllom, Carlos Sainz in Oscar Piastri pa sta končala na četrtem oziroma petem mestu.

Max Verstappen je dosegel šesti najhitrejši čas – skoraj pol sekunde zaostanka za Hamiltonovim krogom -, Nico Hulkenberg, Lance Stroll, Charles Leclerc in Sergio Perez pa so dopolnili prvo deseterico.

Alex Albon in Logan Sargeant sta trening končala na 11. in 13. mestu za Williams, RB Daniela Ricciarda, ki je bil pred tem najboljši na prvem treningu, pa se je uvrstil na 12. mesto. Kevin Magnussen je bil 14., Juki Cunoda pa 15.

Pierre Gasly je bil v Alpinu 16., sledil pa mu je Valtteri Bottas.

Esteban Ocon in Zhou Guanyu sta bila 18. in 19., Lando Norris pa je dan končal na zadnjem mestu, saj je zaradi napake prekinil svoj leteči krog.

Po končanem uvodnem dnevu jutri ekipe čaka tretji in tudi zadnji trening, ki se začne 15.30 po lokalnem času, kvalifikacije pa bodo potekale pozneje zvečer.