Redko viden prizor: Gol, ki se mu smeji celoten Balkan

Nogomet 29. Feb 202412:00 1 komentar

Črnogorska liga je bila v preteklosti večkrat poligon za nameščanje tekem, regularnost v tem tekmovanju je očitno potrebno jemati z rezervo, kar potrjuje tudi nedavna tekma med vodilnim klubom FK Dečić proti Mladosti iz Donje Gorice.

Tekmo 22. kroga v desetčlanski prvi ligi Črne gore je ekipa FK Dečić iz kraja Tuzi dobila s 3:0.

Duhove buri dogodek s konca prvega polčasa, ko je v sodniškem dodatku v polno meril srbski nogometaš Bojan Matić. Pri golu mu je bil v izdatno pomoč branilec Mladosti Zvonko Ceklić, saj se je strelu umaknil oziroma žogo več kot očitno namerno preskočil, da je ta ob vratnici našla pot v malo mrežico.

Cekliću se s komentarji pod video posnetkom zadetka posmehujejo uporabniki družbenih omrežij, dovolj pa pove tudi komentar reporterja, ki je srečanje spremljal za črnogorsko nacionalno televizijo: “Joj … Ceklić je skočil, žoga je šla pod njim in končala v mreži. Strelec je Matić. Poglejte, kako je Ceklić umaknil noge. Zakaj? Še enkrat poglejte, neverjetno …. in pričakovano.”

Velja poudariti, da je trener domačih nato krivca zadetka, sicer posojenega igralca Budućnosti, ob polčasu zamenjal. Dečić je ob koncu srečanja zadel še dvakrat in se utrdil na prvem mestu lestvice. Z dvema točkama zaostanka mu sledi Budućnost.