Gajser zaradi poplav ob trening: Upam, da so vsi prizadeti v redu

Avtomoto 10. Avg 202318:22 0 komentarjev
Tim Gajser, foto: Honda Racing

Slovenski motokrosist Tim Gajser bo ta konec tedna nastopil na svoji četrti dirki svetovnega prvenstva v sezoni 2023. Zaradi poškodbe jo je svetovni prvak razreda MXGP začel šele pred mesecem dni, zdaj ga čaka preizkušnja v švedski Uddevalli. V razredu MX2 bo nastopil tudi Jan Pancar.

Gajser je po vrnitvi na steze po februarski hudi poškodbi julija nastopil na treh zaporednih dirkah in na zadnji v finski Vanti osvojil šesto mesto. Po tej preizkušnji, ki je bila tretja v seriji treh dirk v prav toliko koncih tedna, so dirkači dobili nekaj priložnosti za počitek. Prejšnji teden namreč niso nastopili, zdaj pa jih čaka preizkušnja v švedski Uddevalli.

Gajser po napornih nastopih – dve prizorišči od treh po vrnitvi sta bili na mivkasti podlagi, ki mu ne ustreza najbolj – zdaj mirno pričakuje novega na znanem terenu na Švedskem. Za tekmece, ki niso imeli težav s poškodbami, bo Švedska sicer že 15. postaja sezone 2023.

Zaradi katastrofalnih poplav ostal brez treninga

Uddevalla je eno klasičnih prizorišč v SP, tokrat bodo na Švedskem izvedli že 25. dirko za točke SP. Gajser je na tem terenu zmagal dvakrat, leta 2015 še v razredu MX2, leta 2017 pa v MXGP. Lani je bil drugi.

“Solidna, ne pa spektakularna predstava na Finskem. A tudi to je bil korak pri vrnitvi. Žal nisem mogel trenirati tako, kot bi si želel, saj smo imeli v zadnjih dneh v Sloveniji poplave in izredne razmere. Upam, da so vsi, ki jih je dogajanje prizadelo, v redu. Kljub temu grem na Švedsko pozitivno naravnan in pričakujem novo dirko,” je za spletno stran svoje ekipe Honda napovedal Gajser.

V njegovi ekipi bo na startu tudi drugi voznik Španec Ruben Fernandez, ki je na Finskem grdo padel, vendar se ni huje poškodoval.

V seštevku sezone po dirki na Finskem ni bilo veliko sprememb. Španec Jorge Prado ima še vedno skoraj sto točk naskoka, Francoz Romain Febvre – v Vanti je sicer zmagal četrtič v nizu – pa zdaj za njim zaostaja 98 točk (720-622), tretji je lanski zmagovalec Uddevalle, Švicar Jeremy Seewer s 550.

Gajser je po šele treh odpeljanih dirkah v sezoni z 78 točkami na 22. mestu.

Na Finskem se je, po sicer krajši odsotnosti kot Gajser, vrnil tudi nizozemski zvezdnik Jeffrey Herlings, svetovni prvak iz leta 2021. Izpustil je štiri dirke zaradi poškodbe vretenc po padcu v Nemčiji, v Vanti pa je končal mesto pred Gajserjem.

V razredu MX2 bo drugi slovenski predstavnik na dirki Jan Pancar. Finsko je zapustil s skupno devetim mestom in 20 točkami v SP, ki so ga obdržale na robu deseterice v seštevku sezone. Zdaj ima 273 točk, vodi pa zmagovalec zadnje dirke Italijan Andrea Adamo s 619 točkami, drugi je Belgijec Jago Geerts s 559.

Na Švedskem se bodo dirkači razreda MXGP v nedeljo v prvi vožnji merili ob 14.15, druga bo ob 17.10. V MX2 bosta vožnji na sporedu ob 13.15 in 16.10. Sobotne kvalifikacije se bodo v MXGP začele ob 17.25, v MX2 pa ob 16.35.