Verstappnu zadnje kvalifikacije, Sainz znova izgubljal živce (VIDEO)

Avtomoto 25. Nov 202316:17 0 komentarjev

Max Verstappen je pred 22. in zadnjo dirko sezone 2023 osvojil še 12. letošnji "pole". Ob Nizozemcu bo iz prve vrste začel Charles Leclerc, medtem ko je za njegovim moštvenim kolegom pri Ferrariju Carlosom Sainzem dan za pozabo.

Verstappen si je 32. prvi startni položaj zagotovil s krogom 1:23,445. Monačan, ki se je v zadnjih letih uveljavil kot mojster kvalifikacij, je zaostal 0,139 sekunde. Vsi ostali so na svetovnim prvakom zaostali vsaj tri desetinke sekunde. Drugo vrsto sestavljata Oscar Piastri in George Russell.

Sergio Perez je znova razočaral in zasedel šele 9. mesto, potem ko so njegov najhitrejši poizkus izbrisali zaradi vožnje zunaj steze. Lewis Hamilton je ostal celo brez uvrstitve v zadnji del kvalifikacij in osvojil 11. mesto.

Carlos Sainz se ni uvrstil niti v drugi del, potem ko mu je v zadnjem hitrem krogu nekoliko ponagajal tudi promet, je zasedel šele 16. startni položaj. Težave je imel že v petek, ko je hudo raztreščil svoj dirkalnik.

Kar se tiče uvrstitev na zmagovalni oder ob koncu sezone, so mesta v seštevku dirkačev že podeljena Verstappnu, Perezu in Hamiltonu. Drugače je pri konstruktorjih. Red Bull je že dolgo prvi, medtem ko Mercedes in Ferrari v boju za drugo mesto ločijo vsega štiri točke.

VN Abu Dabija, s katero bo padel zastor na sezono 2023, bo v nedeljo ob 14.00. V živo si jo oglejte na programu Sportklub 3.