PLT: Olimpija strla Radomlje in pritisnila na Celjane (VIDEO)

Nogomet 25. Nov 202314:45 > 19:48 0 komentarjev

Na drugi tekmi 3. kroga Prve lige Telemach, ki je bil na začetku prvenstva prestavljen zaradi katastrofalni avgustovskih poplav, je Olimpija z 2:0 v gosteh ugnala Radomlje. Predvsem po zaslugi odlične predstave v drugem polčasu. Za uvod so Domžalčani z 2:1 slavili v Rogaški Slatini.

Ob Kamniški Bistrici smo spremljali tekmo polno priložnosti. V prvem polčasu so si jih več priigrali Radomljani, a niso uspeli ugnati izjemno razpoloženega Denisa Pintola. Po odmoru je igrala praktično le še ena ekipa – iz Ljubljane.

V osrčju vseh napadom zmajev je bil Nemanja Motika, ki je nizal nevarne akcije in v 63. minuti vendarle našel pot v mrežo po ogromni napaki domače obrambe. Val gostujočih napadov ni popuščal, kmalu je Rui Pedro povišal na 2:0 in dvoboj je bil praktično odločen.

Za malenkost manj miren zaključek je z neumnim prekrškom nad Darlylom Nlandujem poskrbel David Sualehe, ki si je upravičeno prislužil predčasno pot pod prho. Takšni starti na zelenici nimajo prostora. Tri točke so vendarle odšle v Ljubljano in vsaj do nedelje poskrbele, da zdaj Celjani bežijo le za dve točki.

Domžalčani slavili v Rogaški Slatini

Rumena družina se je z drugo zaporedno ligaško zmago navijačem vsaj malce odkupila za hiter izpad iz poklanega tekmovanja. V uvodni tekmi prestavljenega 3. kroga je bilo bolj vroče v drugem polčasu. Domžalčani so domačo obrambo ukanili v 56. minuti, ko je zadel Danijel Šturm. Sedem minut kasneje je strelec prvega zadetka še podal za vodstvo z 2:0, ko je v protinapadu v polno meril Jošt Pišek. Za nekaj upanja Rogaške je zadel Nejc Gradišar, a to naposled ni vplivalo na končen razplet.