VN Jereza: Miller slavil po petih letih

MotoGP 2. Maj 202115:37 0 komentarjev
getty
getty

Voznik Ducatija Jack Miller je zmagovalec VN Jereza, drugo mesto je osvojil njegov moštveni kolega Francesco Bagnaia, ki je prevzel mesto vodilnega v skupnem seštevku.

Avstralski dirkač Jack Miller je po petih letih dobil dirko svetovnega pokala v MotoGP. Ducati je slavil dvojno zmago, saj je 2. mesto osvojil moštveni kolega Millerja Italijan Francesco Bagnaia. Na zmagovalni oder se je uvrstil še Franco Morbidelli (Yamaha SRT).

Fabio Quaratarao (Yamaha) je danes izgubil položaj vodilnega v svetovnem pokalu. Francoz je sicer štartal s prvega položaja, a je dirko končal šele na 13. mestu.

Quaratarao, ki je po 4 dirkah zbral 64 točk, je tako v skupnem seštevku padel na 2. mesto. Vodstvo je prevzel Bagnaia, ki ima 66 točk.

Povratnik po poškodbi Marc Marquez je danes osvojil 9. meto.