Leclerc dobil kvalifikacije, ki jih je zaznamovalo trčenje

Avtomoto 28. Maj 202217:30 > 18:02 0 komentarjev

Charles Leclerc bo dirko za Veliko nagrado Monaka začel s prvega štartnega mesta. Lep ekipni uspeh Ferrarija je dopolnil Carlos Sainz z drugim mestom, na tretjem mestu je končal Mehičan Sergio Perez. Aktualni svetovni prvak Max Verstappen je končal šele na četrtem mestu. Kvalifikacije je v zaključku zaznamovalo trčenje Mehičana, ki je pred slovitim tunelom zletel v ogrado, vanj pa je nato trčil še Sainz. Sledila je rdeča zastava, ki je pomenila predčasen konec kvalifikacij. Dirka za VN Monaka bo na sporedu v nedeljo ob 15. uri, z neposrednim prenosom na SK HD.

Kvalifikacije so zaradi obeh zagozdenih dirkalnikov tako prekinili z rdečo zastavo in nato tudi končali, tako da je obveljal vrstni red pred tem, za Leclercom in Sainzom sta se zvrstila oba Red Bulla. Boljši je bil Perez, na četrtem mestu pa je tudi kvalifikacije, tako kot vse treninge, končal svetovni prvak in vodilni v seštevku sezone, Nizozemec Max Verstappen (Red Bull).

“To je zelo posebno. Zelo sem srečen. Zaenkrat je bil vikend brez težav. Vedel sem, da je avto dovolj dobro pripravljen in da je dovolj hiter, da opravim delo. Šlo je odlično, zadnji krog pred rdečo zastavo je bil res dober, a za nas tako ali tako ni ničesar spremenil,” je po kvalifikacijah povedal Leclerc.

Iz tretje vrste bosta začela Britanca, Lando Norris (McLaren) in Geogre Russell (Mercedes), iz četrte pa španski veteran Fernando Alonso (Alpine) in nekdanji svetovni prvak, Britanec Lewis Hamilton (Mercedes).

Pred klasično ulično preizkušnjo v monaški kneževini ima v seštevku sezone Verstappen šest točk naskoka pred Leclercom.

V nedeljo pa se bo preizkušnja za VN Monaka začela ob 15. uri, s prenosom na SK HD.

Nesreča ob zaključku kvalifikacij:

Razjarjeni Perez presenetil oba Ferrarija

Na zadnjem, tretjem prostem treningu pred kvalifikacijami za Veliko nagrado Monaka je bil najhitrejši Sergio Perez, ki se je uvrstil pred Charles Leclerca in Carlosa Sainza. Na četrtem mestu je končal Max Verstappen. Omenjena četverica je bila za razred pred vsemi ostalimi.

Mehičan je odpeljal še za dve desetinki hitrejši krog, kot je v petek uspel Charlesu Leclercu. S časom 1:12,476 je Monačana ugnal za 41 tisočink sekunde. Sledil je Carlos Sainz s +0,370 in Max Verstappen s +0,405. Vsi ostali so na tej kratki, a počasni stezi v Monte Carlu zaostali vsaj za sedem desetink sekunde.

Na obeh petkovih prostih treningih je bil najhitrejši nesrečni Charles Leclerc, ki je bil na prejšnji dirki v Barceloni na poti proti zanesljivi zmagi, a ga je izdal pogonski sklop poskočnega konjička. Na domači stezi v Monaku je prvi favorit, a na zadnjem treningu malce presenetljivo zaostal za Sergiom Perezem.

Tudi za Mehičana bi lahko rekli, da je imel prejšnji konec tedna precej nesreče. Zelo verjetno bi slavil zmago, če ne bi moral po moštvenem ukazu že na uvodu dirke predse spustiti moštvenega tekmeca Maxa Verstappna. Po dirki ni skrival nezadovoljstva in je zagotovo v kneževini še bolj motiviran.

Kvalifikacije sledijo ob 16. uri. Dirka bo v nedeljo ob 15.00. Vso akcijo si oglejte na programih Sportkluba.