Nekdanja prvaka začinila dirko: “Vseh 70 krogov kvalifikacijskih” (VIDEO)

Avtomoto 19. Jun 20239:16 0 komentarjev

Oglejte si vrhunce velike nagrade Kanade, ki je bila osma postaja najelitnejšega razreda motošporta v letošnji sezoni. Red Bull je vpisal jubilejno 100. zmago v kraljevskem tekmovanju, Nizozemec Max Versappen 41. in se na večni lestvici izenačil z legendarnim Ayrtonom Senno. Razburljiv dvoboj za drugo mesto med dvema nekdanjima svetovnima prvakoma je pripadel Fernandu Alonsu, ki je na stezi prehitel Lewisa Hamiltona.

Pred Maxom Versappnom so na večni lestvici po številu zmag le še štirje dirkači: Alain Prost (51), Sebastian Vettel (53), Michael Schumacher (91) in Lewis Hamilton (103). Čeprav je Nizozemec vodil od starta do cilja, ni bil brez težav. “Seveda sem vesel, a ni bila tako preprosta dirka, saj je bilo težko spraviti pnevmatike na delovno temperaturo.”

Ne le zaradi pnevmatik, tudi zaradi bližnjega srečanja s ptico že v uvodnem delu dirke, ki je bila ujeta pred sprednjo desno zavoro. “Ujeta je bila na dirkalniku. Ko sem pripeljal v garažo, ni zgledalo dobro. Mehanik, ki jo je moral odstraniti, se mi je kar zasmilil,” je dejal vodilni dirkač sezone, ki ima po osmih dirkah na računu že 195 točk, potem ko je vpisal kar šest zmag in dve drugi mesti.

Sergio Perez zdaj na drugem mestu zaostaja že ogromnih 69 točk. Za Mehičanom je porazen konec tedna. Na kvalifikacijah je bil zgolj 12., na dirki pa dobršen del vozil osamljen na 6. mestu, kjer je tudi sklenil VN Kanade. Koraka ni mogel držati niti z obema Ferrarijema pred njim.

Alonso in Hamilton uživala v dvoboju

Najbolj razburljivo akcijo sta ponudila dirkača, ki sta skupaj osvojila kar devet svetovnih naslovov in štejeta že 79 let. Daljši konec je tokrat potegnil Fernando Alonso, ki je sicer na startu izgubil 2. mesto proti Lewisu Hamiltonu, a Britancu vrnil v 22. krogu, ko ga je ugnal pred zadnjo šikano.

“Želeli smo se bolj po robu postaviti Red Bullu, a na startu izgubili mesto. Lewis je vso dirko vozil na polno. Niti en krog se nisem mogel sprostiti, izjemen dvoboj, vseh 70 krogov je bilo kvalifikacijskih,” je dejal Asturijec, medtem ko je Britanec dodal: “Aston je ta vikend storil korak naprej z vsemi posodobitvami, a tudi mi jih bomo pripeljali na naslednje dirke. V čast mi je bilo stati na odru z dvema svetovnima prvakoma. Navdušen sem nad tretjim mestom, da sem bil v igri za vrh.”

Boljši ekipni uspeh Mercedesa je z nesrečo pokvaril George Russell, ki je v času trka vozil na 4. mestu. Charles Leclerc in Carlos Sainz pa sta rešila, kar se je rešiti dalo, potem ko sta startala v osrčju startne vrste, sta dirko sklenila na 4. oziroma 5. mestu. Razlika do tretjega Hamiltona ni bila velika.

Karavana se zdaj vrača v Evropo, kjer bo naslednjih šest preizkušenj. Najprej je na sporedu VN Avstrije, kjer bodo rdeče luči ugasnile 2. julija.