Hrvati spet pokleknili v finalu, Španija po enajstmetrovkah prvak (VIDEO)

Liga narodov 18. Jun 202323:22 > 23:37 2 komentarja
Veliko slavje Špancev v Rotterdamu. FOTO: Profimedia.

Španija je po enajstmetrovkah v finalu v Rotterdamu premagala Hrvaško in postala zmagovalec lige narodov. V tekmi za bron je Italija s 3:2 premagala Nizozemsko.

Po finalu svetovnega prvenstva leta 2018 so Hrvati izgubili proti Franciji, zdaj pa so se morali sprijazniti z novim finalnim porazom, izgubili so proti Španiji. V Rotterdamu gledalci, med katerimi so prevladovali hrvaški navijači, v 120 minutah niso videli golov. Španci so imeli premoč, a niso uspeli zadeti. Najlepšo priložnost je v 84. minuti zapravil Ansu Fati.

Velika priložnost Ansuja Fatija:

Zmagovalca so odločile enajstmetrovke, pri katerih so Hrvati v zadnjem času specialisti, a so morali tokrat priznati premoč Špancem. Odločitev je padla v šesti seriji, ko je španski vratar Unai Simon ubranil strel Bruna Petkovića, za Špance pa je rutinirano zadel izkušeni Dani Carvajal.

Enajstmetrovke na tekmi Hrvaška – Španija:

Italijani premagali domačine in osvojili bron

Italijani, ki so tako ponovili uvrstitev z druge izvedbe tega tekmovanja, so v prvem polčasu prišli do prednosti dveh golov. Strelca sta bila Federico Dimarco in Davide Frattesi.

Nizozemci, ki so imeli svoje priložnosti, so v 68. minuti zmanjšali zaostanek prek Stevena Bergwijna, štiri minute pozneje pa je Federico Chiesa “azzurre” spet oddaljil za dva gola, ko je z natančnim strelom zadel za 3:1. Toda Nizozemci se še niso vdali, sodniki so po posredovanju Vara razveljavili gol Wouta Weghorsta v 84. minuti, v 89. pa je za 2:3 zadel Georginio Wijnaldum.

V 93. minuti so imeli Italijani izjemno priložnost, da dokončno odločijo tekmo, ko so izpeljali protinapad s petimi igralci proti dvema domačima, na koncu pa je slabo streljal Lorenzo Pellegrini. Kljub temu pa so do konca znali zadržati prednost za zmago.