NFL: Presenečenje v San Franciscu, Dallas v krizi

NFL 5. Okt 20209:01 > 9:11
Jeff Gross/Getty Images

V nedeljski nočni tekmi je Philadelphia šokirala San Francisco. Tampa Bay Buccaneers so se po zaostanku proti Los Angeles Chargersom. Seattle se je rešil v zadnji četrtini, prav tako Indianapolis Colts. Dallas Cowboys drsijo v vse globlje brezno - tokrat so bili od njih za razred boljši Browns.

San Francisco 49ers so gostili Philadelphia Eagles. Slednji so po zaostanku v zadnji četrtini prišli do preobrata. Najprej sta za vodstvo poskrbela Carson Wentz in Travis Fulgham, ki je ujel 42 jardov dolgo podajo Wentza, medtem ko do sedaj v ligi NFL ni ujel še nobene. Takoj zatem so Eagles izkoristili še napako Nicka Mullensa, saj je njegovo podajo prestregel Alex Singleton in jo vrnil v končno cono za touchdown. Eagles so se s tem preveč odlepili, da bi jih 49ers še ujeli, čeprav je Kyle Shanahan v zadnjih minutah namesto Mullensa v igro poslal C. J. Beatharda. Eagles so s prvo letošnjo zmago skočili na vrh izredno šibke NFC vzhod, z dobro igro v izdihljajih tekme pa so zasenčili vrnitev tight enda 49ersov Georga Kittla, ki je zbral 183 jardov.

NFC vzhod postaja vse bolj patetičen. Favoriti za naslov divizije, Dallas Cowboys, so tokrat doživeli visok poraz proti Cleveland Brownsom, ki so prišli do tretje zaporedne zmage. Prvo ime Brownsov je Odell Beckham Jr., ki je zbral dva touchdowna po tleh, enega pa je v odlično zamišljeni akciji prispeval še po tleh. Kareem Hunt je dodal 71 jardov po tleh in dva touchdowna. Nekoliko skrbi Kevinu Stefanskemu povzroča poškodba Nicka Chubba, katere narave je za zdaj še neznana.

Vse več skrbi je prisotne pri Dallasu, kjer je obramba zelo šibka. Cowboys so v napadu osvojili 566 jardov, od tega jih je Dak Prescott imel na svojem računu 502, a to ni bilo dovolj za drugo letošnjo zmago. Cowboys so v letošnji sezoni namreč premagali le neprepričljivo Atlanto. Pred nadaljevanjem sezone bo za Cowboys ključno izboljšati obrambo. Na drugi strani so Browns izgledali dobro, predvsem igra po tleh in pass rush z Mylesom Garrettom, ki si je prislužil strip sack, sta bila odlična. Browns so po začetnem spodrsljaju v uvodnem tednu dosegli tri zaporedne zmage in so blizu vrhu v svoji diviziji.

Osamljeni na vrhu pa so Tampa Bay Buccaneers, ki so se po zaostanku s 7:24 izkopali iz luknje in slavili nad Los Angeles Chargers. Spopad podajalcev dveh različnih obdobij, Toma Bradyja in Justina Herberta, je pripadel izkušenejšemu, a novinec Chargersov se izziva več kot očitno ni ustrašil. Zbral je 290 jardov in tri touchdowne, vrgel pa tudi prestreženo podajo. Le-to je vrgel tudi Brady, ki so jo Chargers vrnili v končno cono, Brady pa je tako še na šesti tekmi vrgel četrti pick six.

Vendar Buccaneersov očitno to ni zmotilo. V drugem polčasu je Brady izmed 17 poskusov po zraku zaključil 15 le-teh, zbral 263 jardov in tri touchdowne, s tem pa si je prislužil 158.3 podajalski rejting. Ob tem je skupno podal za pet touchdownov, prvič v karieri pa je za vsakega posebej našel drugega igralca. Bucs so tako prišli do tretje zaporedne zmage in imajo zmago prednosti pred New Orleans Saints, ki so tokrat odpravili Detroit Lions.

Vroče je bilo v Miamiju – pa ne le zaradi vremena, pač pa zaradi solidne igre, ki so jo pokazali Miami Dolphins. Slednji so bili vse do konca nevarni Seattle Seahawksom, ki so si četrto letošnjo zmago zagotovili šele po pobranem onside kicku manj kot dve minuti pred koncem. Russell Wilson je z dvema touchdownoma v letošnji sezoni že pri 16 podajah za touchdown, s čimer je izenačil rekord Peytona Manninga iz leta 2013, hkrati pa so Seahawks prvič po šampionski sezoni 2013 še brez poraza po prvih štirih tednih.

Popoln izkupiček imajo tudi Buffalo Bills, ki so tokrat v Las Vegasu brez večjih težav odpravili Raiderse. Ponovno je izjemno odigral Josh Allen, ki je ob Wilsonu prvi kandidat za najboljšega igralca prve četrtine sezone. Tokrat je podal za dva touchdowna in zbral 288 jardov. Ob koncu druge četrtine je Allen nerodno padel na levo zapestje, kar je poskrbelo za nekaj minut zaskrbljenosti v Buffalo, a se je Allen vrnil že za naslednjo posest. Bills naslednji teden čakajo še neporaženi Titans.

Prvi poraz so utrpeli Chicago Bears, ki so tokrat gostili Indianapolis Colts. Nick Foles, ki je po prejšnjem tednu na mestu prvega podajalca zamenjal Mitcha Trubiskega, se v svoji novi vlogi ni znašel. To je izkoristila obramba Coltsov, ki ga je ves čas držala pod pritiskom. Bears so namreč edini touchdown na tekmi dosegli šele 1:35 pred koncem srečanja, ko je Foles našel Allena Robinsona. Prvič v karieri v ligi NFL se je zmage veselil Joe Burrow. Cincinnati Bengals so tokrat premagali Jacksonville Jaguars.

Do prve zmage je prišla še Minnesota, ki je tokrat premagala Houston Texans. Veliko polemik bo namreč prinesla odločitev sodnikov, ki je razveljavila touchdown Willa Fullerja, saj naj slednji ob padcu na tleh ne bi obdržal kontrole nad žogo.

V ponedeljek bosta zaradi ukrepov po pozitivnem testu podajalca New England Patriots Cama Newtona na novi koronavirus odigrani dve tekmi. Patriots gostujejo pri Kansas City Chiefs, Green Bay Packers pa pričakujejo Atlanta Falcons. Tekma Tennessee Titans – Pittsburgh Steelers je zaradi povečanega števila okužb znotraj ekipe Titans prestavljena na kasnejši termin.

Green Bay Packers – Atlanta Falcons

Tekma Tennessee Titans in Pittsburgh Steelers je prestavljena na kasnejši datum.