NFL: Drama v Arizoni in Nashvillu, sramota Patriotsov

NFL 26. Okt 202012:49 > 13:00
Tampa Bay Buccaneers

Sedmi teden lige NFL svojih ljubiteljev ni razočaral. Arizona Cardinals so v dramatičnem podaljšku prizemljili Seattle Seahawks, Tennessee Titans so prvič v sezoni izgubili, potem ko je Stephen Gostkowski zastreljal strel za izenačenje, San Francisco 49ers pa so deklasirali New England Patriots.

Šestkratni prvaki (Patriots) drsijo vse globlje v brezno – medtem pa Tom Brady in Tampa Bay Buccaneers pred seboj meljeta nasprotnike.

Tekma v Glendalu v Arizoni je bila prestavljena v večerni termin, potem ko so v vrstah Las Vegas Raiders dobili nove pozitivne izvide na koronavirus. Vse, kar lahko rečemo, je zahvala ligi NFL, da smo lahko tako dobro tekmo gledali v večernem terminu. Dobro minuto do konca podaljška je imel Russell Wilson žogo v svojih rokah, potem ko so Cardinals na posesti prej zastreljali prosti strel. V tretjem poskusu za 12 jardov se je Wilson odločil za metanje, a je namesto svojih lovilcev našel Isaiaha Simmonsa, ki je prestregel žogo in poskrbel za novo priložnost Cardsov, ki pa je tokrat niso zamudili in se veselili zmage.

Simmons je pred tem na tekmi igral le pet snapov in s tem potrdil težave, ki jih ima ob prehodu iz igranja v NCAA na NFL. Seahawks so sicer slabe tri minute pred koncem že vodili za 10 točk razlike, a so Cardinals prek nepazljivosti Seahawksov, Christiana Kirka in svojega kickerja izsilili podaljšek ob izteku rednega dela. Neverjetno tekmo je kljub porazu odigral Tyler Lockett, ki je zbral kar 200 jardov in tri touchdowne. Seahawks so izgubili prvo tekmo v sezoni, Cardinals pa igrajo všečno in postajajo resen kandidat za potnika v končnico.

Srečanje neporaženih ekip v Nashvillu je minil podobno kot tisti v Arizoni – dramatično. Steelers so prepričljivo povedli v prvem polčasu na krilih svoje obrambe, ki je delovala, kot da je našla recept za Derricka Henryja. Ob polčasu so Steelers vodili s 24:7. Vendar je drugi polčas prinesel drugačno sliko – Steelers so do konca zadeli le še enkrat, medtem pa so se razigrali Titans, predvsem ob napakah Steelersov. Iskrico je prinesla prestreženo podaja Steelersov, po kateri so Titans prišli do novega touchdowna, ko je Ryan Tannehill našel A. J. Browna za 73 jardov dolg touchdown.

Titans so zapretili še v zadnji četrtini, ko je Henry dosegel touchdown za le tri točke zaostanka. Po novi napaki Bena Roethlisbergerja, ki je žogo vrnil v končno cono za Jujuja Smith-Schusterja, a je le-ta končala v rokah branilcev Titansov, ki so tako napadu omogočili možnost za zmago. Le-to so si močno zakomplicirali po napaku Tannehila zaradi t. i. intentional groundinga, ki je hkrati še poslabšal njihovo izhodišče za strel na gol, ki ga je Gostkowski še zgrešil. Titans so tako doživeli prvi poraz v sezoni, medtem ko Steelers naslednji teden pričakujejo divizijski rivali Baltimore Ravens.

Slabo pa kaže Patriotsom, ki so tokrat s slabo igro proti San Francisco 49ers podrli kar nekaj mejnikov. 49ers so kljub odsotnosti prvega tekača in začetnih safetyjev dobesedno secirali Patriotse, ki jih liga NFL v takšni podobi – kljub odhodu Toma Bradyja – ni vajena. Cam Newton je igral katastrofalno in vrgel kar tri prestrežene podaje, zaradi česar se je Bill Belichick odločil za menjavo podajalca sredi tretjega polčasa. A niti to ni poskrbelo za iskrico, saj so Patriots doživeli nov poraz – že četrti v letošnji sezoni in kar tretji zaporedni, kar je najdaljši niz porazov Patriotsov od leta 2002, ko so izgubili štirikrat zapored. Na drugi strani so se 49ers pobrali po debaklu proti Miamiju pred dvema tednoma. Jimmy Garoppolo je ob vrnitvi na Gillette Stadium odigral dobro tekmo, blestel pa je Jeff Wilson Jr, ki je dosegel kar tri touchdowne. Enega je dodal še Kyle Juszczyk, 49ers pa so prišli do četrte letošnje zmage in tako ohranjajo potreben stik z vrhom znotraj svoje divizije – bržčas najboljše v celotni ligi.

Veliko bolje kot Patriotsom gre Tomu Bradyju in Tampa Bay Buccaneersom. Že drugi teden zapored je Brady uprizoril simultanko in nasprotniku skupaj s svojimi soigralci nasul 45 točk. Tokrat je Brady zbral 369 jardov in štiri podaje za touchdowne. Za enega izmed teh je našel Roba Gronkowskega, duo pa se je tako na drugem mestu izenačil z največ doseženimi touchdowni (92). “Vsako tekmo znova dokaže, da še ni za odpis,” je po tekmi o svojem podajalcu dejal Gronkowski. Buccaneers tokrat Las Vegas Raidersom niso ponudili nobene možnosti za zmago, saj so tekmo nadzorovali tudi v obrambi. Buccaneers trenutno držijo prvo mesto v diviziji NFC jug, se pa veselijo devetega tedna, ko se jim bo pridružil lovilec Antonio Brown, ki je bil močna želja Bradyja. Lansko leto se je Brown poslovil od Patriotsov vsega po 10 dneh, medtem ko tokrat Brady upa na daljše sodelovanje.

Odlično tekmo je odigral Baker Mayfield, čeprav na začetku ni izgledalo obetavno. Še več, Browns so doživeli šok, saj je hudo poškodbo kolena utrpel Odell Beckham Jr, katerega usoda za zdaj ostaja neznana. Mayfield je začel slabo: pet poskusov podaj, vse neuspešne, in prestrežena podaja.

Od tega dalje je zaključil 22 izmed 23 podaj, zbral 297 jardov in pet podaj za touchdown. Browns so po touchdownu v zadnjih sekundah prišli do nove zmage in jih imajo na svojem računu že pet v sezoni. Tokratno je Mayfield posvetil Beckahmu: “Ta je zate, #13“.

S poškodbami podajalcev se še naprej ukvarjajo v Dallasu – tokrat jo je po hudem naletu neposredno v glavo skupil Andy Dalton, ki po udarcu odšel v garderobo in se na igrišče ni več vrnil. Zamenjal ga je Ben DiNucci. Cowboys so tako še naprej v krizi, se pa zaostruje tudi odnos garderoba – glavni trener. Mike McCarthy je tokrat javno kritiziral svoje igralce, ko po udarcu Jona Bostica nihče od igralcev ni odreagiral in se postavil za svojega soigralca.

Atlanta nadaljuje z neverjetnimi predstavami. Tokrat so uspeli izgubiti v zadnjih sekundah, potem ko so “ponesreči” minuto pred koncem prek Todda Gurleya dosegli touchdown. Gurley in Falcons so namreč želeli še nekoliko počakati, zavlačevati in kuriti uro, a se je Gurley prehitro zvalil čez črto končno cone, kar je Detroit Lionsom ponudilo dobro minuto, kar so izkoristili. Falcons so tako utrpeli še šesti poraz letos.