Chiefs premagali Raiders in skočili na vrh

NFL 9. Dec 201610:25 > 10:29
Getty Images

Oakland Raiders (10-3) so imeli divizijo AFC pod nadzorom, a poraz proti Kansas City Chiefs (10-3) jih je iz prvega mesta divizije AFC zahod pahnil na drugo. S porazom 13:21 so izgubili tudi prvo mesto v konferenci AFC.

Tyreek Hill je ob zmagi dosegel dva touchdowna – enega po podaji Alexa Smitha, drugega pa je v končno cono vrnil po predaji žoge. Chiefs so dosegli še en touchdown po tleh, dosegel ga je Charcandrick West. Trije touchdowni Chiefsov so zadostovali za zmago proti neprepričljivim Raidersom.

Derek Carr je tokrat zaključil 17 od 41 podaj, po zraku pa je zbral le 117 jardov, podajalec Raidersov ni bil edini krivec za slab začetek tekme. Seth Roberts je izpustil vse žoge, ki so letele proti njemu, Amari Cooper pa je na začetku zadnje četrtine izpustil žogo, ki bi Raidersom skoraj zagotovo prinesla touchdown. V mrzlem Kansas Cityju, kjer so se temperfature približale desetim stopinjam pod ničlo, so Raiders izgubili preveč žog, s tem pa tudi prvo mesto v diviziji AFC in konferenci.

Na drugi strani je Alex Smith podal za 261 jardov, en touchdown in eno prestreženo podajo, kar je zadostovalo za sedmo zmago na zadnjih osmih medsebojnih srečanjih z Raiders. Kljub zmagi in prevzemu vodstva v diviziji pa so Chiefs ob vostvu z 21:3 v drugi četrtini izgubili linebackerja Derricka Johnsona, ki si je poškodoval ahilovo tetivo. Šok po izgubi obrambnega igralca je deloval na zbranost Chiefsov, ki so še pred koncem polčasa Raidersom dovolili touchdown. Chiefs so Raidersom v tretji četrtini ponudili še eno življenje, ko je Smith vrgel prestreženo podajo, a so se morali gostje iz Oaklanda zadovoljiti s field goalom, en napad kasneje pa je Khalil Mack prišel še do sacka, a kljub temu to ni bilo dovolj za preobrat.

Zadnjo priložnost so Raiders dobili približno dve minuti pred koncem, ko so na četrtem poskusu sodniki dosodili prekršek v obrambi, s čimer so se premaknili globoko na polovico Cheifsov. Raiders so dobili nov četrti poskus za en jard, a storili napako v napadu, s čimer je bila Carrova podaja nezaključena.

S tretjim porazom v sezoni so Raiders padli na peto mesto konference AFC, Chiefs pa so se povzpeli na drugo. Prvo mesto so ponovno zasedli New England Patriots s tekmo manj. Patriots v ponedeljek na domačem Gillette Stadiumu pričakujejo Baltimore Ravens.