Sašo Bertoncelj poskrbel za slovensko zmago v Kopru

Sašo Bertoncelj je na tekmi svetovnega pokala v Kopru na konju z ročajem izvedel izjemno vadbo in se razveselil zmage. Teja Belak je dober slovenski dan sklenila s tretjim mestom v preskoku.

Sašo Bertoncelj je v finalu nastopil skoraj brez napake in za izvedbo vaje prejel oceno 14,900, ki bi tudi na velikih tekmovanjih zadostovala za medaljo. Za 32-letnika je to tretja zmaga na tekmah svetovnega pokala, vse skupaj pa je dobra popotnica pred svetovnim prvenstvom.

Na zmagovalni oder sta se uvrstila še dva Madžara, drugi je bil Zoltan Kallai, tretji pa sloviti Krisztian Berki. Našemu telovadcu je po seskoku močno odleglo, kar je dokazal tudi z izjavo: Ta skala se je začela valiti na EP-ju, nekje na sredi hriba se je ustavila, nekaj jo je ustavilo, zdaj sem to našel in se je odkotalila do konca.”

Še toliko slajše je, ko se stvari ‘poklopijo’ doma. Prvi finale letos, prve stopničke, prva lepa vaja … In da sem premagal Krisztiana, pa še to doma, to je nekaj sanjskega,” je za RTV Slovenija po vaji še povedal Bertoncelj.

Na preskoku je za lep slovenski uspeh poskrbela še Teja Belak, ki je osvojila tretje mesto.