Aranburu dobil etapo, Roglič ostaja v vodstvu

Drugi športi - ostalo 6. Apr 202117:59 0 komentarjev
Primož Roglič
Pierre Teyssot/ESPA-Images

Druga etapa Dirke po Baskiji je bila dolga 155 kilometrov, kolesarji pa so tekmovali na zelo razgibanem terenu v okolici največjega baskovskega mesta Bilbaa.

Start je bil v hribih, v vasicici Zalla, cilj v pristaniškem predmestju Bilbaa Sestau, najtežji del trase pa se je začel dobrih 20 km pred ciljem z desetkilometrskim vzponom 2.kategorije na La Asturiano. Prvi je napadel Pogačar, a ni vzdržal, nato se je naprej s še tremi kolesarji pognal Roglič in četverica si je do vrha vzpona prikolesarila deset sekund prednosti. Toda na spustu jih je glavnina ujela, takoj zatem pa je odločno napadel domačin Alex Aranburu. Do konca spusta si je nabral že 40 sekund naskoka in bil za kratek čas virtualno že v rumenem. V samem finišu je glavnina zaostanek prepolovila, a Aranburu je vseeno slavil etapno zmago in se v skupnem seštevku Rogliču približal na zgolj 5 sekund zaostanka. V sprintu glavnine si je Pogačar pridirkal tretje mesto na etapi in s tem dragocene štiri bonifikacijske sekunde, tako da je napredoval na skupno četrto mesto, z zaostankom 24-ih sekund. Roglič po dveh etapah torej ostaja v rumenem, pred Aranburujem ima 5 in pred McNultyjem 6 sekund prednosti.