Encijani za konec konferenčne lige nemočni v Luksemburgu

Drugi športi 20. Apr 202419:54 0 komentarjev
Slovenska ragbi reprezentanca

Slovenska ragbi reprezentanca je na zadnji tekmi evropske konferenčne lige visoko izgubila proti Luksemburgu s 7:86 (7:43). S tem je tekmovanje v skupini B konferenčne lige končala na četrtem mestu in ostaja v četrtem rangu evropskega ragbija.

Encijani so sicer vse možnosti za morebitno napredovanje v višji rang tekmovanja zapravili pretekli konec tedna, ko je bila na Ovalu v ljubljanskih Guncljah boljša Avstrija z 31:14.

Če bi pred tednom dni izbranci selektorja Petra Kavčiča slavili, bi tekma v prestolnici Luksemburga neposredno odločala o napredovanju do dodatne tekme za uvrstitev v tretji rang.

Luksemubržani so kljub vsemu potrdili vlogo favorita in visoko slavili. Že v prvem polčasu so domačini dosegli sedem zadetkov iz igre, do konca dvoboja pa niso popuščali ter dosegli še dodatnih sedem zadetkov za končnih 88:7. Edini zadetek iz igre za Slovenijo je v 22. minuti dvoboja dosegel Jure Popovič.

V skupini 3 je Luksemburg zasedel prvo mesto z 19 točkami, druga Madžarska in tretja Avstrija sta zbrali po deset točk, Slovenija pa je bila četrta z osmimi točkami po lanskih oktobrskih zmagah proti Madžarski (29:17) in Bosni in Hercegovini (22:17). Bosna je bila v skupini zadnja z eno osvojeno točko.