Slovenec zatresel mrežo Celtica na polnem Hampden Parku (VIDEO)

Nogomet 20. Apr 202416:35 0 komentarjev

V polfinalu škotskega pokala med Aberdeenom in Celticom je v 90. minuti z golom za podaljšek zablestel slovenski napadalec Ester Sokler. Po lepem predložku na drugo vratnico je v polno meril z glavo in poskrbel za norijo na slovitem Hampden Parku, kjer se je zbralo več kot 50 tisoč navijačev.

24-letnemu Slovencu se je izjemna priložnost ponudila tudi v podaljšku, a jo je zapravil. Naposled je gol za vodstvo Celtica s 3:2 v 106. minuti dosegel Matt O’Riley, a se je Aberdeen znova rešil v zadnji trenutkih. V 119. minuti je z glavo enajstmetrovke izsilil Angus MacDonald.

Strel z bele točke je v tretji seriji izvedel tudi Sokler in zadel po sredini gola. Za njim je za Aberdeen streljal Ryan Duncan, a zadel prečko. V peti seriji je odgovornost prevzel vratar Josh Hart, sicer nekdanji član Manchester Cityja in angleške reprezentance, a zadel le vratnico. Odločitev je padla v sedmi serijo, ko se je Hart odkupil z obrambo.

Celtic, ki napada 42. pokalni naslov, se bo v finalu pomeril z zmagovalcem dvoboja Rangers – Hearts.

Ester Sokler se je na Škotsko preselil julija iz Radomelj, sicer pa je v slovenski Prvi ligi Telemach nastopal tudi za Celje. V svoji prvi sezoni na Otoku v igro večinoma vstopa s klopi. V vseh tekmovanjih je zbral 36 nastopov, a le dobrih 800 minut. V statistiko je vpisal tri gole in asistenco.