Slovenija premagala Belorusijo!

Drugi športi - ostalo 18. Jan 202120:27 > 20:30 0 komentarjev
Getty Images

Varovanci Ljubomirja Vranješa na zadnji tekmi 1. dela svetovnega prvenstva v Aleksandriji niso bili prepričljivi, a najpomebnejše je, da so Belorusijo premagali z 29:25

Slovenci so v tekmo krenili zelo slabo, saj so Belorusi v prvem delu igre vodili kar z 12:6. Nato so se naši rokometaši pobrali in do konca polčasa izenačili. Po prvih 30 minutah je bilo 15:15, kar 5 golov pa je dosegel Jure Dolenec.

V 2. delu igre je Slovenija uspela pokazati, da je precej kakovostnejša zasedba. Naši fantje so na koncu slavili za 4 gole.

Najboljši strelec je bil z 8 zadetki Blaž Janc, prvo ime srečanja pa je nedvomno Urban Lesjak, ki je nanizal nekaj neverjetnih obramb.

Slovenija je v skupni H osvojila 2. mesto, v naslednjo fazo, ki bo potekala v prestolnici Kairu, bo prenesla 2 točki, pomerila pa se bo še z Makedonci, Egipčani in Švedi.