Sodniki razveselili slovenske kanuiste

Drugi športi - ostalo 7. Maj 202116:26 > 16:31 0 komentarjev
Benjamin Savšek (Foto: Getty Images)

Slovenski kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Nejc Polenčič so se na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Ivrei v Italiji na ekipni tekmi razveselili tretjega mesta. Branilci naslova so tekmo zaključi kot četrti, a so sodniki sprva tretjeuvrščenim Čehom naknadno prisodili še en dotik.

Slovenci so z dvema dotikoma za prvaki Slovaki, ki so progo preveslali brez kazni, zaostali za 7,52 sekunde. Drugo mesto so z enim dotikom in zaostankom 4,15 sekunde osvojili Italijani. Čehi so po sodniški odločitvi nazadovali na šesto mesto.

Že pred tem so v konkurenci kajakašev ekipno tekmo dobili Čehi, srebro je pripadlo Nemcem, bron kajakašem Velike Britanije. Slovenci v postavil Martin Srabotnik, Peter Kauzer in Niko Testen so bili šesti.

Mesto višje so danes končale slovenske kajakašice Eva Terčelj, Urša Kragelj in Ajda Novak, nove ekipne evropske prvakinje pa so postale kajakašice Velike Britanije. Srebro je pripadlo Avstrijkam, Čehinje so osvojile bron.

Na reki Dora Baltea so nastopile tudi kanuistke Alja Kozorog, Eva Alina Hočevar in Lea Novak, ki so branile srebro, a tokrat po 58 kazenskih sekundah končale na zadnjem, devetem mestu. Zmagale so Slovakinje, druge so bile Britanke, tretje pa Francozinje.