Kopitar s kralji še drugič zapored izgubil po podaljšku

Drugi športi 17. Jan 202110:03 > 10:35 0 komentarjev
Getty Images

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL odigrala še drugo tekmo v sezoni in vnovič klonila po podaljšku.

Kralji so izgubili še drugi dvoboj z moštvom Minnesote Wild s 4:3, potem ko so vodili s 3:1. Kapetan gostiteljev Kopitar tokrat po treh strelih na gol ni dosegel točke, na ledu je bil 25 minut.

Kralji so v noči na 15. januar novo sezono najmočnejše hokejske lige na svetu začeli s porazom, ko so s 3:4 po podaljšku izgubili prav tako proti Minnesoti, na tej tekmi je Kopitar v statistiko vpisal podaji.

Tako kot na prvi je tudi na drugi tekmi povedla Minnesota v prvi tretjini, pa tudi po drugem delu igre je bilo prav tako 3:1 za Los Angeles, ki je v zadnjem delu rednega dela ponovno prejel dva zadetka, 10,6 sekunde pred koncem dodatnega dekla igre pa je dvoboj tokrat odločil Marcus Johansson.

Za goste je po 21 sekundah tekme zadel Matt Dumba, ob koncu 17. minute je izenačil Gabriel Vilardi. Za vodstvo domačih sta v razmaku treh minut in 20 sekund poskrbela Blake Lizotte in Andreas Athanasiou, na drugi strani pa sta Joel Eriksson Ek in Ryan Sutter premagala Jonathana Quicka (32 obramb) v zadnji tretjini. Sutter je podaljšek izsilil 1,4 sekunde pred koncem rednega dela tekme za izenačenje na 3:3.