Slovenski plavalki na EP tik pod odrom za zmagovalke

Drugi športi 14. Avg 202220:04 > 20:10 0 komentarjev
Janja Šegel Foto: Guliverimage

Slovenski plavalki Janja Šegel in Katja Fain sta zasedli četrto oziroma peto mesto v finalu evropskega prvenstva na 200 metrov prosto v Rimu.

Zlato gre na Nizozemsko. Razveselila se ga je Marrit Steenbergen s časom 1:56.36.

S srebrom se bo okitila Britanka Freya Anderson, ki je zaostala za 16 stotink, bron pa potuje v Nemčijo. Z zaostankom 73 stotink ga je osvojila Isabel Marie Gose.

Janji Šegel je do odličja zmanjkalo 42 stotink, Katja Fain je bila še 16 stotink počasnejša, kar je bilo dovolj za peto mesto.

Danes popoldan je v polfinalu na 200 metrov prosto nastopil Sašo Boškan. S časom 1:48,49 je zasedel 13. mesto – za finalom je zaostal sekundo in 37 stotink.

Padel 19 let star rekord

Precej hitrejši je bil v dopoldanskih kvalifikacijah, ko je s 1:48,09 dosegel enajsti čas. S tem je za 84 stotink sekunde popravil devetnajst let star državni rekord Petra Mankoča. Član kranjskega Triglava je osebni rekord je v dobrem mesecu dni izboljšal za sekundo in sedem stotink.

“Z rezultatom sem zelo zadovoljen. Nov državni rekord in tudi uvrstitev v polfinale. To je bil glavni cilj,” je po dopoldanskih plavanju povedal Boškan.

Na 200 metrov prosto je nastopil tudi Primož Šenica Pavletič (1:51,06), ki je osvojil 33. mesto. Anže Ferš Eržen je s časom 26,40 osvojil 39. mesto na 50 metrov hrbtno.