Vse pripravljeno, da Janja Garnbret ponovno zasije

Drugi športi 5. Avg 202313:35 > 13:39 0 komentarjev
Janja Garnbret

Janja Garnbret se je pričakovano uvrstila v svoj še osmi finale na svetovnih prvenstvih v športnem plezanju. Olimpijska šampionka iz Slovenije bo lovila sedmo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih, tretjo v balvanskem plezanju. V polfinalu je nastopila še ena Slovenka, Julija Kruder, ki je z 11. mestom prišla do svojega najboljšega dosežka na SP.

Garnbret, 24-letna olimpijska prvakinja iz Tokia 2021, je z odliko opravila četrtkove kvalifikacije v balvanskem plezanju. Kot edina je rešila vseh pet balvanskih problemov. V treh balvanih se je na njihove vrhove zavihtela v prvem poskusu. Najboljša je bila že v sredo v kvalifikacijah težavnosti, kot edina je namreč osvojila oba kvalifikacijska težavnostna vrhova.

Tudi v današnjem polfinalu Garnbret ni pokazala znamenj slabosti. Polfinalistke so morale premagati štiri balvanske probleme in slovenska športna plezalka je v svojem slogu prav vse rešila v prvem poskusu za najboljši dosežek polfinala in mesto vodilne.

Korošica je s šestimi naslovi svetovne prvakinje rekorderka v karavani. V svoji zbirki ima s članskih svetovnih prvenstev tri kolajne v težavnostnem plezanju, dve zlati in srebrno, dve zlati kolajni v balvanskem plezanju in dve zlati kolajni v kombinaciji.

Julija Kruder obstala v polfinalu

V polfinale se je s 13. dosežkom uvrstila tudi Julija Kruder. Celjanka, ki na SP nastopa zgolj v balvanskem plezanju, je v polfinalu rešila dva balvanska problema od štirih, in to v prvem poskusu, ob tem pa je dosegla še dve coni.

Preostale tri Slovenke so ostale brez polfinalnega nastopa. Mia Krampl je z enim rešenim balvanom obstala na 29. mestu, Vita Lukan je bila 49., Katja Debevec pa je prvenstvo, nastopila je zgolj na balvanih, končala na 43. mestu.

Balvanski finale bo drevi z začetkom ob 18.30.