Peter John Stevens v finalu na 50 m prsno

Drugi športi 25. Jul 202314:00 0 komentarjev

Slovenski plavalci so na SP v Fukuoki dočakali prva polfinalna nastopa. Plavalec Peter John Stevens je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki Sloveniji priboril finale na 50 m prsno. V polfinalu je z novim osebnim rekordom 27,06 zasedel sedmo mesto. Gre za prvi finale slovenskih plavalcev na SP po letu 2015, ko je bil nazadnje finalist Ravenčan Damir Dugonjić. Janja Šegel je bila na 200 m prosto z 1:58,02 13.

Finale Stevensa je malo presenečenje, saj je pred odhodom na SP potarnal, da šele dobre tri mesece vadi z novim trenerjem v Trstu in se na novo delo še privaja, zato ni 100-odstotno pripravljen.

Kljub temu je v Fukuoki izboljšal osebni rekord iz Glasgowa 2018, kjer je 28-letni študent univerze Tennessee na evropskem prvenstvu takrat priplaval 100. jubilejno kolajno z velikih tekmovanj.

Danes bo v polfinalu na 200 m prosto nastopila tudi Janja Šegel. V isti disciplini je bila Katja Fain z 2:01,31 35.