Slovenca v Tacnu do dvojnih stopničk

Drugi športi - ostalo 26. Jun 202212:58 > 13:22 0 komentarjev
Luka Božič, Benjamin Savšek

Slovenska kanuista Luka Božič in Benjamin Savšek sta na domači tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu v finalu končala na drugem in tretjem mestu. Zmagal je Slovak Alexander Slafkovsky.

Slovencema na zmagovalnih stopničkah je dvojno zmago odnesel dotik vratc, saj sta oba dobila po dve kazenski sekundi, na progi pa sta bila sicer hitrejša od Slovaka, ki je nalogo opravil brez napake. Božič je na drugem mestu zaostal le 17 stotink, medtem ko je bil Savšek počasnejši za 56 stotink.

Tretji slovenski finalist Anže Berčič je končal na desetem mestu, potem ko je dobil 50 kazenskih sekund.

Pri ženskah, kjer je zmagala Britanka Mallory Franklin, je edina slovenska finalistka Eva Alina Hočevar v finalu končala na sedmem mestu.