Po Belgiji v osmino finala še Nizozemska

Euro 2020 17. Jun 202122:55 > 22:55
Veselje Memphisa Depayja po zadetku v mreži Avstrije. FOTO: Guliverimages.

Po Italiji sta se z zmagama v osmino finala evropskega prvenstva uvrstili še Belgija, ki je po preobratu odpravila Dansko z 2:1, in Nizozemska, ki je bila z 2:0 boljša od Avstrije. Ukrajina je do prvih točk prišla po zmagi nad Severno Makedonijo.

Ukrajinci so v prvi tekmi dneva v skupini C že v prvem polčasu prišli do vodstva z 2:0. Najprej je v 29. minuti zadel nogometaš londonskega West Ham Uniteda Vitalij Jarmolenko, za katerega je bil to drugi gol na prvenstvu, le pet minut pozneje pa je, tudi on je na letošnjem Euru v polno meril drugič, zadel še izkušeni nogometaš Genta Roman Jaremčuk.

Makedonci, ki so debitanti na velikih tekmovanjih, so v drugem polčasu skušali priti do preobrata in v 57. minuti, ko je Ezgjan Alioski najprej zapravil enajstmetrovko, potem pa odbito žogo pospravil v mrežo, znižali izid. Do konca tekme so skušali zadeti še enkrat, bili nekajkrat blizu, a jim ni uspelo. Tudi na drugi tekmi letošnjega evropskega prvenstva so ostali praznih rok.

V skupini B je Danska do vodstva prišla že po dveh minutah tekme, ko je navijače v Köbenhavnu navdušil Yussuf Poulsen. Vodstvo Dancev je zdržalo do drugega polčasa, ko so Belgijci prišli do preobrata. Najprej je zadel Thorogan Hazard, potem pa še Kevin de Bruyne in Belgijce popeljal v osmino finala.

Danci so bili sicer zelo nevarni, med drugim je nogometaš Barcelone Martin Braithwaite tik pred koncem tekme stresel tudi prečko, a so doživeli nov poraz, po katerem so zelo blizu izpada.

Tekma v Köbenhavnu je sicer minila tudi v znamenju danskega kapetana Christiana Eriksena, ki je na sobotni tekmi proti Finski doživel srčni zastoj in nogometa na najvišji ravni ne bo več igral. Igra se je po desetih minutah ustavila, vsi prisotni pa so se na zvezdnika milanskega Interja spomnili z glasnim aplavzom.

V skupini C so v Amsterdamu pred 16 tisoč Nizozemci z 2:0 odpravili Avstrijce in si s šestimi točkami zagotovili napredovanje. V prvem polčasu je za 1:0 z enajstih metrov zadel Memphis Depay, v drugem polčasu pa je z drugim golom na prvenstvu delo dokončal branilec Denzel Dumfries.