Hrvati so se rešili, v osmini finala tudi Angleži in Čehi

Euro 2020 22. Jun 202122:45 > 23:10 0 komentarjev
Luka Modrić začenja na klopi. FOTO: Guliverimages.

V osmino finala letošnjega evropskega nogometnega prvenstva sta se uvrstili še Hrvaška, ki je v zadnjem krogu skupine D s 3:1 v Glasgowu premagala Škotsko, in Anglija, ki je bila z 1:0 boljša od Češke. Nastop v izločilnih delih so si kljub porazu zagotovili tudi Čehi.

Svetovnim podprvakom Hrvatom je pred zadnjim krogom skupinskega dela skupine D gorelo pod nogami, saj so imeli le točko, a so se na koncu le rešili. V Glasgowu, kjer so gledalci upali na sploh prvo uvrstitev Škotske v izločilne dele evropskega prvenstva, so do vodstva prišli v 17. minuti, ko je zadel zvezdnik moskovskega CSKA Nikola Vlašić. Vodstvo Hrvaške je zdržalo do 42. minute, ko je napako v obrambi Hrvatov izkoristil nogometaš Celtica Callum Mcgregor.

Hrvati so bili na trnih vse do 62. minute, ko jih je z mojstrskim golom po strelu od daleč kot ničkolikokrat do zdaj rešil kapetan Luka Modrić. V 77. minuti je zadel še zvezdnik milanskega Interja Ivan Perišić in odločil zmagovalca.

Na drugi tekmi v skupini je odločitev padla že v 12. minuti, ko je za zmago Anglije zadel zvezdnik Manchester Cityja Raheem Sterling, a se po končnem razpletu niso pritoževali niti Čehi, saj so si izločilne dele s štirimi točkami zagotovili kot ena izmed štirih najboljših četrtouvrščenih reprezentanc.