Konec Eura za Ronalda in druščino

Euro 27. Jun 202122:50 > 23:27 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo in Portugalska so po porazu proti Belgiji že zaključili z evropskim prvenstvom. Foto: Cezaro De Luca

Na nedeljskih tekmah osmine finala Eura 2020 sta se uvrstitve med osem najboljših razveselila Češka in Belgija. Prvi so na popoldanski tekmi v Budimpešti šokirali favorizirane Nizozemce (2:0), Belgijci pa so v poslastici večera z 1:0 izločili branilce naslova Portugalce s Cristianom Ronaldom na čelu.

V izenačenem prvem polčasu nedeljske večerne poslastice smo morali na prvi zadetek počakati do zadnjih minut prvega dela, ko je Belgija po izjemnem strelu Thorgana Hazarda povedla z 1:0. Po na videz nenevarni akciji je po podaji Thomasa Meunierja član Borussie sprožil z vso močjo in z velike razdalje presenetil portugalskega vratarja Riuja Patricia.

Srečanje je z izjemnim strelom odločil mlajši od bratov Hazard Thorgan. Foto: Guliverimages
Kdo je že v četrtfinalu: Danska, Italija, Češka, Belgija.

V drugem polčasu so se Portugalci trudili in lovili izenačenje – zelo blizu izenačenju sta bila branilca Ruben Dias, ki je po podaji s kota nastreljal belgijskega vratarja Thibauta Courtoisa, in Raphael Guerreiro, ki je zadel vratnico, a mreža Belgijcev se do konca srečanja ni zatresla in ostalo je pri izidu iz prvega polčasa.

Portugalska tako ne bo ubranila naslova iz Francije 2016, prvenstvo pa zapušča tudi najboljši strelec prvenstva Cristiano Ronaldo, ki je v skupinskem delu zadel petkrat.

Belgijce v četrtfinalu čaka obračun z Italijo, ki bo na sporedu 2. julija v Münchnu.

Senzacija v Budimpešti, slovo Nizozemske

Na prvi nedeljski tekmi v Budimpešti so za velike favorite veljali Nizozemci, a na koncu ostali praznih rok in se poslovili od tekmovanja. Po slabem prvem polčasu je prvič resneje završalo v deseti minuti drugega polčasa, ko je ruski sodnik Sergej Karasev po posredovanju VAR branilcu Nizozemske Matthijs de Ligt pokazal rdeči karton.

Branilec Juventusa je pod pritiskom napadalca Češke z roko zajel žogo, sodniki pa so ocenili, da je to storil namerno in ga poslali v slačilnico. To se je izkazalo za odločilni trenutek na tekmi, saj so Čehi številčno prednost kronali že dobrih deset minut kasneje.

Čehi so Nizozemce poslali domov. Foto: AP Photo/Darko Bandic, Pool

Po lepi podaji Tomaša Kalasa je z glavo v polno meril Tomaš Holeš, odločilni strel v potapljajočo se nizozemsko ladjo pa je po podaji ravno strelca prvega češkega strelca za končnih 2:0 sprožil Patrick Schick.

Čehi se bodo za vstop v polfinale v Bakuju (3. julij ) pomerili z Danci.