507. večni derbi Jesenicam

Drugi športi 2. Jan 202122:22 0 komentarjev
Jesenice - Olimpija

Hokejisti Jesenic in Olimpije so v Podmežakli odigrali šesti letošnji večni derbi. V okviru državnega prvenstva so se zmage po shootoutu veselili Jeseničani.

Olimpija si je že pred tekmo zagotovila prvo mesto po rednem delu prvenstva, saj ni oddala niti točke.

Jesenice so prišle v vodstvo v 17. minuti. Akcijo je začel Sašo Rajsar, podal do Jake Sodje, čigar strel je vratar Paavo Hölsä ubranil, vendar je odbit plošček prišel do Rajsarja, ki je zadel za 1:0.

Olimpija je izenačila v drugi tretjini. Po hitrem protinapadu je Miha Zajc plošček poslal proti vratom, smer mu je spremenil Aleš Mušič in ga poslal mimo nemočnega vratarja Žana Usa za 1:1.

V zadnji tretjini sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, vendar se mreži nista več zatresli in redni del se je končal z izidom 1:1.

V petminutnem podaljšku odločitve ni bilo, zato je o zmagovalcu odločal shootout.

V tem je edini zadetek za Jesenice v 3. seriji dosegel Žan Jezovšek in tako Gorenjcem prinesel zmago.

V večni seriji je izid po 507 tekmah izenačen, vsaka ekipa je dosegla 239 zmag, 29 tekem se je končalo brez zmagovalca.