Druga ekipa Salzburga s tremi točkami iz Celja

Alpska liga 28. Nov 202321:59 0 komentarjev

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu izgubili proti drugi zasedbi Salzburga z 2:5 (0:1, 1:0, 1:4).

Celjani so na prejšnjem gostovanju pri Unterlandu dobili kar deset golov, a je danes dolgo kazalo, da bodo proti eni od ekip z vrha lestvice presenetili in iztržili vsaj kakšno točko. A slaba končnica in trije prejeti goli v zadnjih šestih minutah so poskrbeli za nov poraz Celja.

Domači so po začetnem zaostanku izenačili v drugi tretjini, uspešen je bil Žan Flajs, potem pa je ob igralcu več v zadnji za 2:2 poskrbel Mark Čepon.

A nato je sledil dober finiš gostov, ki so dve minuti zatem spet vodili, vodstvo pa povišali dobro minuto pred koncem. Domači so tvegali brez vratarja Jakoba Brandnerja, toda prazna vrata so gostje izkoristili še za en zadetek in dokončno potrditev zmage.

Celjani ostajajo pri šestih zmagah v sezoni, imajo 18 točk, kar jih trenutno uvršča na predzadnje mesto lestvice.

Naslednja tekma jih čaka v četrtek, ko bodo gostovali pri Kitzbühlu.