Linz z vodstvom le razjezil Jesenice na poti do enajstice

Alpska liga 20. Jan 202221:12 > 21:27 1 komentar
Jesperi Viikila

Hokejisti Jesenic so v predzadnjem krogu rednega dela alpske lige v domači Podmežakli gostili drugo ekipo Linza in visoko zmagali (11:3). Po prvi tretjini je bil izid izenačen na 1:1, odločilno razliko pa so domači napravili v zadnjem delu, ki so ga dobili s kar 6:0.

Za Jeseničane je to še 20. zmaga na 28. tekmi letošnje sezone v alpski ligi, kjer je že dolgo časa jasno, da bodo po rednem delu zasedli prvo mesto.

Gostje iz Zgornje Avstrije so v 10. minuti presenetljivo povedli prek Patricka Söllingerja. Jesenice so odgovorile še v prvi tretjini, izid je v 14. minuti poravnal Jesperi Viikila. Finec je z golom v 28. minuti železarje popeljal v vodstvo, le 31 sekund kasneje pa je za 3:1 poskrbel Nejc Stojan.

Ni šlo vse gladko, nato pa eksplozija

Le nekaj več kot minuto kasneje se je mreža gostov znova zatresla, uspešen je bil še Timotej Kočar. Gostje so odgovorili še hitreje, na 2:4 je znižal Adam Fedor. Da tekma vendarle še ni končana, pa je v 35. minuti z golom domače opozoril Benjamin Mosaad. Da je bil odhod na drugi odmor vendarle nekoliko lažji, je s petim golom poskrbel Jaša Jenko.

A goliade tu še ni bilo konec. Jeseničani so najbolje privarčevali za konec, v zadnjih 20 minutah so namreč kar šestkrat Luco Eggerja premagali vratarja Linza. Dvakrat je bil natančen Eetu Elo, med strelce pa so se vpisali še Gašper Glavič, Sašo Rajsar, Andraž Zibelnik in Gašper Seršen. Zadnji je plošček v mrežo za prvi gol sezone potisnil le sekundo pred iztekom časa.

Jeseničane, ki imajo na lestvici koeficient med osvojenimi točkami in tekmami kar 2,53, zadnja tekma rednega dela čaka v soboto, ko bodo gostovali pri drugi ekipi Salzburga. Nato pa bodo tekmovanje nadaljevali v vodilni skupini šestih ekip, ki se bodo v takoimenovani skupini master merile za štiri zanesljiva mesta v končnici. Kot prvi po rednem delu bodo v to skupino prinesli tudi štiri bonus točke.

Gorenjce pa že naslednji teden čaka polfinale državnega prvenstva, ko se bodo v torek na prvi tekmi merili z boljšim iz dvoboja Olimpija – Hidria Jesenice (ta bo na sporedu v nedeljo).

Liga AHL

Jesenice – Linz II 11:3 (1:1, 4:2, 6:0)

Strelci: 0:1 Söllinger (Liesch, Rohm, 10.), 1:1 Viikila (Planko, 14.), 2:1 Viikila (Urukalo, Pance, 28.), 3:1 Stojan (Urukalo, 28.), 4:1 Kočar (Jakupović, Urukalo, 29.), 4:2 Fedor (Lahtinen, 29.), 4:3 Mosaad (35.), 5:3 Jenko (Sotlar, Brus, 36.), 6:3 Glavič (Ulamec, Rajsar P., 47.), 7:3 Elo (Pance, 51.), 8:3 Rajsar S. (Jenko, Sotlar, 52.), 9:3 Elo (Pance, 56.), 10:3 Zibelnik (Rajsar P., 58.), 11:3 Seršen (Viikila, Pance, 60.)