Železarji en korak od uvrstitve v finale

Alpska liga 31. Mar 202221:56 > 01. Apr 2022 0:40 0 komentarjev
Eetu Elo je proti Rittnu zabil dva gola.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na današnji tretji polfinalni tekmi alpske lige v Podmežakli premagali italijanski Ritten s 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) in v zmagah povedli z 2:1. Četrta tekma bo v soboto v Italiji.

Jeseničani so na prvi tekmi polfinalne serije najprej v svojem hramu premagali Ritten z 2:1, na drugi tekmi pa po hudem in izenačenem obračunu v gosteh klonili z 2:3.

Izbranci Nika Zupančiča so na današnjem tretjem dvoboju imeli vse niti igre v svojih rokah. Povedli so v osmi minuti, ko je Jaša Jenko izkoristil “power-play”.

V drugi tretjini so železarji povsem zasenčili tekmece iz Južne Tirolske in dosegli tri zadetke. Najprej je mrežo Rittna zatresel Luka Ulamec (23.), nato je svoj drugi gol na tekmi dosegel Jenko (33.), absolutno premoč na ledu pa je potrdil Žiga Urukalo (38.).

Jeseničani v zadnji tretjini niso popustili niti za ped, goste so imeli vseskozi pod nadzorom. V končnici so zabili še dva gola, najprej je zadel Finec Eetu Elo (58), nato pa Miha Logar (59.).

V polfinalu moštva igrajo na tri zmage, četrta tekma pa bo na sporedu v soboto, 2. aprila, v Italiji. Če polfinalna serija tudi takrat še ne bo odločena, bo zadnji polfinalni datum 5. april.

V drugi polfinalni seriji z izidom 2:1 proti Lustenauu vodi Asiago. Po zmagi Asiaga za zeleno mizo na prvi tekmi s 5:0 – Lustenau je zaradi premajhnega števila zdravih igralcev nastop odpovedal, tekmovalna komisija lige pa je zmago prisodila Italijanom – je Lustenau na drugem dvoboju zmagal s 5:3. Nocoj pa so bili Italijani boljši, pred domačimi navijači so že v 24. minuti povedli s 3:0, na koncu pa zmagali s 4:2.

Alpska liga, polfinale, tretji tekmi

Četrtek, 31. marec:

Jesenice – Ritten 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) /2:1/

Strelci: 1:0 Elo (Viikila, Logar, 8.), 2:0 Ulamec (Svetina, Urukalo, 23.), 3:0 Jenko (Glavič, Urukalo, 33.), 4:0 Urukalo (Sotlar, Svetina, 38.), 5:0 Elo (Viikila, 58.), 6:0 Logar (Ulamec, Svetina, 59.)

Asiago – Lustenau 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) /2:1/

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. V finale se bosta uvrstili ekipi, ki bosta prvi zbrali tri zmage.