Železarji iz Rittna s porazom po kazenskih strelih

Alpska liga 18. Feb 202320:48 0 komentarjev

Hokejisti Rittna so na sedmi tekmi drugega dela alpske lige premagali Acroni Jesenice po izvajanju kazenskih strelov z 2:1 (1:1, 0:0, 0:0; 1:0).

Jeseničani so v tem tednu najprej izgubili v Cortini d’Ampezzo po podaljških z 2:1, danes pa z enakim izidom še v predmestju Bolzana.

Poraz sicer ni usoden, saj so vsa moštva v skupini že uvrščena v končnico. Bo pa vrstni red pomemben pri izbiri tekmecev v končnici in prednosti domačega terena v izločilnih bojih in ravno danes so Gorenjci izgubili z neposrednim tekmecem za položaj na lestvici.

Do konca skupine master Jeseničane prihodnji teden čaka še tekma z mladimi Salzburžani, nato pa odločilne tekme na izpadanje.

Napadalci obeh ekip danes niso imeli svojega večera. Jeseničani so na vrata Rittna sicer sprožili kar 34 strelov, a zadel je le Žan Jezovšek, ki je že v tretji minuti železarje popeljal v vodstvo. Domači vratar Hayden Hawkey je kasneje preprečil vse poskuse, da plošček še enkrat pristane v njegovi mreži.

Anttija Karjalainena pa je v 16. minuti ugnal Philipp Pechlaner in do konca je izid ostal poravnan na 1:1. Ker tudi podaljšek ni dal zmagovalca, sta ekipi na koncu izvajali kazenske strele. Mož odločitve pa je bil Janne Tavi.