Jeseničani bodo po porazu napredovanje iskali na peti tekmi

Alpska liga 22. Mar 202223:08 > 23:10 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na četrti četrtfinalni tekmi alpske lige v gosteh izgubili proti Gardeni z 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Izid v zmagah je izenačen na 2:2, o polfinalistu bo odločala peta tekma v četrtek na Jesenicah. V alpski ligi bodo kar na treh serijah o zmagovalcu odločale pete tekme.

Jeseničani, ki so četrtfinalni niz začeli dobro in prvo tekmo doma gladko dobili s 4:0, na naslednji po vodstvu z 2:0 sicer dovolili izenačenje, a potem v tretjem najdaljšem podaljšku v tem tekmovanju v 17. minuti drugega podaljška zmagali s 3:2, so zdaj spet na začetku. Izgubili so namreč tako tretjo tekmo doma z 1:5 kot današnjo v Val Gardeni.

Gardena je tokrat začela bolje in po vodstvu in jeseniškem izenačenju – zanj je poskrbel Eric Pance sredi prve tretjine – že na prvi odmor odšla s prednostjo zadetka. Ta je v drugi hitro narasla, a vodstvo s 3:1 še ni obetalo mirnega nadaljevanja domačim.

Gostje so namreč na začetku zadnje tretjine ob igralcu več prek Mihe Logarja še znižali na 2:3, a potem ob koncu niti niso dobili priložnosti, da bi lahko brez vratarja izsilili podaljšek. Za Gardeno je namreč v 55. minuti še tretjič na tekmi zadel Max Oberrauch in čeprav je potem Oscar Fröberg jeseniški gol zapustil že tri minute pred koncem, se izid ni več spremenil.

V četrtfinalu alpske lige je tako znan le en polfinalist, Asiago je s 3:0 v zmagah odpravil Vipiteno. V vseh treh drugih parih, poleg jeseniškega še Ritten – Cortina in Lustenau – Zell am See, pa je izid v zmagah 2:2 in bodo odločale pete tekme, ki bodo na vrsti v četrtek.

Alpska liga, četrtfinale, četrte tekme

Zell am See – Lustenau 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) /2:2/

Cortina – Ritten 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) /2:2/

Gardena – Jesenice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) /2:2/
Strelci: 1:0 Selan (McGowan, 3.), 1:1 Pance (Logar, Elo, 10.), 2:1 Oberrauch (Kasslatter, 12.), 3:1 Oberrauch (Korhonen, Galassiti, 23.), 3:2 Logar (Pance, Elo, 45.), 4:2 Oberrauch (Kasslatter, Senoner, 56.)

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Za preboj v polfinale potrebuje ekipa tri zmage. Tam je že Asiago, ki je s 3:0 v zmagah izločil Vipiteno.