Jeseničani še brez uvrstitve med najboljše štiri

Alpska liga 19. Mar 202222:10 > 23:04 0 komentarjev

Hokejisti Jesenic so na tretji tekmi četrtfinala alpske lige proti Gardeni izgubili s 5:1 na domačem ledu. Še vedno vodijo v zmagah z 2:1, naslednja tekma pa bo v torek v Val Gardeni.

Za razliko od lige ICE, kjer četrtfinalne serije potekajo na štiri osvojene zmage, je v alpski ligi na vseh stopničkah izločilnih bojev za napredovanje dovolj zmagati trikrat. Hokejistom Jesenic do tega v seriji z Gardeno manjka le še eno slavje, ki pa jim ga ni uspelo doseči v Podmežakli.

Železarjem tokrat igra ni stekla in že v prvi tretjini so se znašli v zaostanku, potem ko so gostje zadeli v 6. in 14. minuti. Nato so skušali loviti tekmece, a niso bili uspešni, druga tretjina se je končala brez zadetkov. Morebitne upe na preobrat pa je Gardena razblinila že kmalu v tretji, saj je z novima zadetkoma v 44. in 45. minuti praktično že takrat odločila dvoboj.

Za zadnji kanček upanja je sicer poskrbel zadetek Eetuja Eloja ob igralcu več v 51. minuti, toda nazadnje je bil edini jeseniški ta večer. Domači so že dve minuti in pol pred koncem iz vrat potegnili tudi Oscarja Fröberga, kar pa so gosti izkoristili in s strelom na prazen gol postavili končnih 5:1.

V četrtfinale se je prvi uvrstil Asiago, ki je bil s 3:0 v zmagah boljši od Vipitena, hokejisti Rittena pa so z zmago po podaljšku izsilili četrto tekmo proti Cortini.

Alpska liga, četrtfinale, tretje tekme

Sobota, 19. marec:

Jesenice – Gardena 1:5 /2:1/

Lustenau – Zell am See 3:4 po podaljšku /1:2/

Ritten – Cortina 1:0 po podaljšku /1:2/

Asiago – Vipiteno 6:4 /3:0/

V poševnicah je napisan izid v zmagah v seriji. V polfinale se uvrsti ekipa, ki prva doseže tri zmage.