Črni niz se bliža negativnemu rekordu, Kralje “sezula” druga tretjina

Hokej 14. Jan 20245:24 > 5:47 0 komentarjev

Igralci ekipe Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL doživeli še osmi zaporedni poraz. Tokrat je Anže Kopitar s soigralci moral v gosteh priznati premoč Detroitu. Nočna mora kalifornijskega moštva po novem letu kar ni videti konca, Kralji so nazadnje slast zmage okusili 28. decembra, ko so doma ugnali San Jose.

Tokrat je bila usodna druga tretjina, v kateri je Los Angeles “požrl” kar štiri zadetke.

Po prvem delu je semafor kazal spodobnih 1:1, domači so v 3. minuti povedli prek Dylana Larkina, Kralji so odgovorili v sedmi z zadetkom mladca Quintona Byfielda. Po odmoru se je varovancem Todda McLellana načrt prekinitve niza porazov sesul kot hiša iz kart.

“Takoj te kaznujejo”

Rdeča krila so v dobrih desetih minutah dosegla štiri zadetke in praktično odločila zmagovalca. V tretji tretjini ni pomagalo, da so Kings priložnost ponudili vratarju Davidu Rittichu ter po šestih minutah z igralcem več na ledu znižali na 5:3. Za Detroit je Larkin k zmagi prispeval dva zadetka.

“Za trenutek smo popustili in tako hitra ter izurjena ekipa kot je Detroit, so to takoj znali izkoristiti. Vsem nam je mar, ker se nam to dogaja, iz te godlje se bomo morali izvleči skupaj. Tretja tretjina je smerokaz na pravo pot in tak hokej je edini način, da zaključimo črn niz,” je po tekmi skrušen razlagal Kopitar.

Kopitar ima v karieri že 1180 točk (407+773) in je na večni lestvici lige NHL 54.

Slovenski super zvezdnik je ob porazu prispeval dve podaji, s čimer je spet prevzel vodstvo po številu doseženih točk za svojo ekipo v tekoči sezoni. Hrušičan ima po 39 odigranih tekmah zime 14 zadetkov in 25 podaj.

Slovenski zvezdnik je sinoči na ledu preživel 21 minut. Naslednji izziv ga s Kralji čaka že jutri zvečer ob 21. uri po slovenskem času, ko bo Los Angeles v Raleighu gostila Carolina.

Začetek gibanja #FireTodd

Na družbenem omrežju X so navijači moštva Kings začeli izgubljati potrpljenje z glavnim trenerjem Toddom McLellanom. Že po drugi tretjini se je pojavilo kar nekaj zapisov s ključnikom #FireTodd (odpustite Todda).

Kalifornijsko moštvo je z osmimi zaporednimi porazi zdrsnilo že na 6. mesto zahoda. Do negativnega rekorda potrebujejo še pet porazov. Najdaljši niz brez zmage si je franšiza privoščila v sezoni 2004/2005, ko so izgubili na kar 12 zaporednih tekmah.