Dan po veliki zmagi domačinke premočne za risinje

Hokej 20. Apr 202318:17 0 komentarjev
slovenska ženska hokejska reprezentanca

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) v Južni Koreji danes odigrala tretjo tekmo in doživela drugi poraz. Slovenke so morale v Suwonu priznati premoč domači ekipi z 2:4 (1:1, 0:1, 1:2).

Za Slovenijo je prvi zadetek dosegla Pia Pren v 6. minuti, ko so izbranke selektorja Boštjana Kosa tudi povedle. A so nato domače igralke poskrbele za preobrat, izenačile že v prvi tretjini ob igralki več, v 28. minuti pa so prišle v vodstvo.

Korejke so v zaključnem delu tekme nadaljevale premoč pred slovenskim golom (na koncu je bilo razmerje strelov 44-14 za domače) in povišale vodstvo. V 50. minuti so slovenske igralke izkoristile “power play” in dosegle drugi zadetek na tekmi, Sara Confidenti je postavila končnih 2:4.

Slovenija je po porazu s Poljsko z 0:2 in zmagi nad Kazahstanom z 2:1 zdaj na lestvici po treh krogih na četrtem mestu s tremi točkami. Vodijo Korejke, ki imajo po današnji zmagi osem točk.

“Zelo težka tekma. Verjetno ena najtežjih v zadnjih letih v reprezentanci. Bile smo kar enakovredne Korejkam, na koncu pa so nas izključitve stale ene točke,” je za Hokejsko zvezo Slovenije tekmo ocenila kapetanka Pia Pren.

Do konca SP sta še dva kroga. Slovenija bo po prostem petku v soboto ob 5.15 po slovenskem času igrala z Italijo, v nedeljo v jutranjem terminu pa jo čaka še obračun z Veliko Britanijo.