Florida Panthers ponovili uspeh izpred 27 let (VIDEO)

Hokej 25. Maj 20237:05 > 7:14 0 komentarjev

V ligi NHL smo ponoči dobili prvega finalista, ki se bo boril za Stanleyjev pokal. To so na domačem ledu postali Florida Panthers, ki so s 4:3 ugnali Carolina Panthers.

Panterji so tako v “pometli” Carolino, serijo dobili s 4-0 in se tako prvič po letu 1996 prebili do finala lige.

Ekipa iz kraja Sunrise je ena izmed dvanajstih preostalih v ligi, ki še nikdar ni osvojila lige NHL. V to skupinico sodijo novonastala franšiza Seattle Kraken, potem pa še Arizona Coyotes, Columbus Blue Jackets, Minnesota Wild, Vancouver Canucks, Winnipeg Jets, Vegas Golden Knights, Buffalo Sabres, Ottawa Senators, San Jose Sharks in Nashville Predators.

Pet pred dvanajsto

Junak tekme je postal Matthew Tkachuck, ki je prispeval dva gola, prvega v 11. minuti za vodstvo z 2:0, drugega pa pet sekund pred koncem tekme, ko je postavil končni izid.

Pri domačih sta sicer zadela še Anthony Duclair, Ryan Lomberg, pri gostih pa Paul Stastny, Teuvo Teravainen in Jesper Fast. Slednji je na 3:3 poravnal v 57. minuti.

Vrhunci srečanja:

Tkachuck je dosegel še tretji zmagoviti gol v končnici. “Srečo imamo, da je Chucky v naši ekipi. Odličen je bil skozi celo končnico,” je dejal vratar Floride Sergej Bobrovski. “Kdo pa drugi, kajne? Kar je naredil v tej sezoni, je nerazložljivo,” pa je dodal njegov soigralec Aaron Ekblad.

Florida se bo v finalu merila z boljšim iz dvoboja med Las Vegas Golden Knights in Dallas Stars. V finalu zahodne konference bolje kaže zasedbi iz Las Vegasa, ki vodi s 3:0 v zmagah.