Floridski panterji ne znajo več izgubiti v gosteh

Hokej 15. Feb 20248:20 0 komentarjev

V severnoameriški hokejski ligi so v sredo odigrali le tri tekme. Edino zmago doma je zabeležil Winnipeg, ki je bil z nogometnih 1:0 boljši od San Joseja, že devetič zapovrstjo je bila v gosteh uspešna Florida, s 5:2 je ugnala Pittsburgh, Minnesota pa je bila v gosteh s 3:1 boljša od Arizone.

Florida je v zadnjem času na zadnjih osmih tekmah zmagala sedemkrat. Še posebno uspešna je na tekmah v gosteh, v Pittsburghu je vknjižila deveto zaporedno zmago, kar je njen najdaljši niz v zgodovini in izenačenje drugega najdaljšega niza v sezoni. Več tekem zaporedoma je v sezoni dobil le Los Angeles Anžeta Kopitarja, ki je bil od oktobra do decembra uspešen enajstkrat.

Uspešne predstave gredo tudi na račun razpoloženega Matthewa Tkachuka, ki je od 23. decembra na 21 tekmah zbral 37 točk, od tega 13 z goli. Tokrat je dosegel gol in dve podaji.

“On ne igra prav nič drugače kot na začetku sezone. Malenkost je popravil timing in hitrost, vsem pa kaže, kaj pri strelcih pomeni samozavest,” je o igri Tkachuka razglabljal trener Floride Paul Maurice, ki je tokrat lahko pohvalil tudi strelca dveh golov, 22-letnega Finca Antona Lundella.

Četrtič zapovrstjo je zmagala Minnesota, Arizoni je prizadejala sedmi zaporedni poraz. Matt Boldy in Joel Eriksson Ek sta v statistiko vpisala gol in podajo, tretji strelec pri zmagovalcih je bil Jonas Brodin.

Dobro razpoložen je bil Minnesotin vratar Marc-Andre Fleury, zbral je 25 obramb, premagal ga je le Logan Cooley.

Še veliko več dela je imel v Winnipegu vratar San Joseja Kaapo Kahkonen, ki je ubranil 38 strelov, toda to ni zadostovalo za zmago morskih psov. Nemočen je bil le pri strelu Morgana Barrona, to je bil edini gol na tekmi. Domači vratar Connor Hellebuyck je posredoval 17-krat, tretjič letos in 35. v karieri je ostal nepremagan.