Naveza Dončić-Irving udarila za šesto zmago zapored (VIDEO)

Košarka 15. Feb 20246:37 0 komentarjev

Dallas Mavericks so ponoči prišli še do šeste zaporedne zmage. Naveza Luka Dončić-Kyrie Irving, ki deluje vse bolje, je poskrbela, da je pred domačimi gledalci brez težav padel tudi San Antonio (116:93). Luka Dončić je v dobre pol ure igre dosegel 27 točk.

Gostje z 20-letnim in 224cm visokim orjakom Victorjem Wembanyamo so sicer odlično odprli tekmo v American Airlines, v prvi četrtini vodili tudi za 15 točk, a ko se je Dallas ogrel, je bilo vsega konec.

Luka Dončić in druščina je zaostanek znižala že v prvi četrtini, nato pa že ob polčasu vodila s petimi točkami razlike (56:51). V tretji četrtini so gostom pobegnili za več kot 20 točk razlike in odločili srečanje, na koncu pa se je na semaforju izpisali 116:93. V zadnjih minutah je lahko trener domače ekipe Jason Kidd spočil nosilce igre.

Dončić je igral dobrih 31 minut in dosegel 27 točk. Iz igre je metal 11/20, za tri skromnih 1/8, zadel pa je vse štiri proste mete. Izkazal se je z devetimi skoki in osmimi asistencami, ukradel je dve žogi in podelil blokado. Izgubil je tudi pet žog.

Najlepše akcije Luke Dončića:

Kaj pa novinca, ki sta tako dobro začela pri Dallasu:

Daniel Gafford: 23 min: 10 točk, 10 skokov, 2 asistenci
P.J. Washington: 28 min: 3 točk, 6 skokov, 2 asistenci

Irving prispeval še sedem točk več kot Luka

Še sedem točk več od Dončića je k šesti zaporedni zmagi Dallasa prispeval Kyrie Irving, in sicer 34. Imel je izvrsten met iz igre 15/22, za tri 4/9, tako kot Dončić še devetkrat ujel odbito žogo in še sedemkrat podal za koš.

Na parket se je ob zmagi vrnil tudi novinec Dereck Lively (8 točk, 4 blokade), dvojni dvojček z desetimi točkami in desetimi skoki pa je dosegel Daniel Gafford. Odsoten je bil Maxi Kleber, že dlje časa pa med organizatorji igre ni Danteja Exuma.

Pri gostih je bil najboljši francoski čudežni deček, ustavil se je pri 26 točkah in devetih skokih.

Dallas je zdaj pri 32 zmagah in 23 porazih, na sedmem mestu zahodne konference, San Antonio pa ostaja pri skromnih 11 zmagah.