Jeseničani do zmage šele po podaljšku

Alpska liga 7. Okt 202320:51 > 22:14 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige na domačem ledu po podaljšku premagali Bregenzerwald s 4:3 (1:1, 1:1, 1:1; 1:0). Hokejisti Celje pa so na gostovanju v Linzu izgubili s tamkajšnjo ekipo Steel Wings Linz z 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

Potem ko so Jeseničani sredi tedna prepričljivo v gosteh odpravili Fasso (8:1), je danes o zmagi odločal dodatni del igre. Bregenzerwald je v petek že gostoval v Celju in tudi tam izgubil po podaljšku, takrat je bilo 2:3.

Jeseničani so danes sprva lovili zaostanek, a je Eric Pance z zadetkoma v 11. in 21. minuti poskrbel za vodstvo. Niso pa ga zadržali, saj so gosti izenačili v 33. minuti. Za nov naskok je poskrbel Žan Jezovšek, ko je z igralcem več zadel v 56. minuti. A gosti so ob domači izključitvi poldrugo minuto pred koncem potegnili iz vrat Alexandra Schmidta, tveganje pa se je obrestovalo pičlih 13 sekund pred koncem, ko so tretjič na tekmi premagali Žana Usa.

Zmaga pa je nato le ostala doma, Jezovšek je z drugim golom na tekmi v 64. minuti zagotovil železarjem dve točki, s katerima so trenutno na drugem mestu lestvice.

Po današnji tekmi čaka Jeseničane naslednji izziv 12. oktobra, tekmec bo zasedba iz Vipitena.

Tesen poraz Celjanov

Celjani so v petek dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju, ko so doma premagali Bregenzerwald po podaljšku s 3:2., že danes pa jih je čakalo gostovanje v Linzu, kjer pa so bili za gol prekratki za tretji zaporedni uspeh.

Domači so povedli pol minute pred koncem prvega dela, za izenačenje je v 24. minuti ob igralcu več poskrbel Jure Sotlar, a je Linz še v drugi tretjini spet povedel.

V zadnji tretjini kljub celjskim poskusom, v zadnji minuti in pol tudi brez vratarja Jakoba Brandnerja, še enega izenačenja ni bilo in Linz je tesno zmagal.

Celjani so zdaj na 14. mestu alpske lige.

Naslednja naloga v ligi čaka Celjane šele 17. oktobra, ko bodo gostili Cortino. Bodo pa naslednji konec tedna nastopali na turnirju 2. kroga celinskega pokala v Latviji, kjer bodo njihovi tekmeci od petka do nedelje domača Jelgava, belgijski Liege in romunski Brasov.