Kanadčani le dočakali prvo zmago

Hokej 26. Maj 202123:00 0 komentarjev
Kanadčani so bili boljši od Norveške. (Foto: AP Photo/Sergei Grits/ Guliver Images)

Na svetovnem prvenstvu elitne skupine v hokeju v Latviji so Kazahstanci zadali prvi poraz Nemčiji (3:2), prvo zmago pa so dočakali Kanadčani, ki so s 4:2 premagali Norveško, in Britanci, ki so premagali Belorusijo s 4:3.

Nemci so po izvrstnem začetku tekmovanja v Rigi in treh zmagah prvič klonili, za nameček pa se je poškodval še mladi Lukas Reichel. Presenetil jih je Kazahstan, ki je dosegel je že tretjo zmago, a prvo v rednem delu tekem. Za slavje s 3:2 ima največ zaslug Pavel Akolzin, ki je v 56. minuti odločil obračun.

Prvo zmago so na četrti tekmi le dočakali Kanadčani. Tudi tokrat niso blesteli, po izenačenju Matsa Rosseliija Olsena sredi tekme pa sta nato za tri točke proti Norvežanom poskrbela Andrew Mangiapane in Adam Henrique, za katerega je bil to drugi gol na tekmi.

Prvega uspeha na prvnestvu so se razveselili Britanci, ki so tri točke osvojili proti Belorusiji. Po golu Mika Hammonda v 48. minuti, ko je bil izid 4:1, je že kazalo na lahko zmago, toda njihovi tekmeci so se vrnili. V 58. minuti so znižali na 3:4, za popoln zasuk oziroma vsaj morebiten podaljšek pa jim je zmanjkalo časa.

Še najbolj prepričljivi so bili Rusi, k iso s 3:0 odpravili Dance. Vratar slednjih Sebastian Dahm je ustavil 28 od 31 ruskih poskusov, premagali pa so ga Ivan Morozov, Dmitrij Voronkov in Aleksander Barabanov.