Železarji brez možnosti, odločilno dejanje danes

Hokej 19. Nov 202222:40 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi tekmi turnirja 3. kroga celinskega pokala v Cardiffu (skupina E) izgubili z domačo ekipo Cardiff Devils z 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). V petek so po podaljšku premagali latvijsko Zemgale Jelgavo s 3:2, v nedeljo jih čaka še obračun s francoskim Angersom.

Po dveh krogih tekmovanja v Walesu je v najboljšem položaju Cardiff, ki si je že zagotovil napredovanje, saj ima dve zmagi in šest točk. Valižani so v petek v prvi tekmi premagali Angers s 3:1, danes pa je v popoldanski tekmi francoska ekipa z 2:0 ugnala latvijsko. Angers ima po dveh tekmah tri točke, Jeseničani dve, Jelgava pa eno.

Kljub današnjemu porazu ima slovenski klub še možnosti za drugo mesto na turnirju in napredovanje, a bo moral za tak dosežek v nedeljo po rednem delu premagati Francoze. Tekma bo na sporedu ob 16.30.

V Walesu se bosta namreč po nedeljskem zadnjem krogu prvi dve ekipi uvrstili na zaključni turnir, ki bo sredi januarja. Za preostali mesti se v drugi skupini F 3. kroga v Nitri borijo domače moštvo, poljska Unia Oswiecim, Asiago in ukrajinski Kremenčuk.

Jeseničani so priložnost za nastop na turnirju 3. kroga sicer dobili po odpovedi kazahstanskega predstavnika Karagande, ki bi moral nastopiti v Cardiffu. Železarji so v 2. krogu oktobra v Asiagu zasedli drugo mesto za domačim klubom. Italijani so si zagotovili nastop na naslednji stopnji tekmovanja, Jeseničani pa so napredovali, ker jim je vodstvo tekmovanja kot bolje uvrščeni drugi ekipi na obeh turnirjih podelilo vabilo za nastop.

V prvi tekmi v Cardiffu so železarji že zaostajali z 0:2, a so se v zadnji tretjini vrnili, v podaljšku pa je zadetek za zmago dosegel Eric Pance.

Danes pa so Jeseničani prepustili terensko premoč domačim (razmerje strelov 32-18), v vratih domačih pa je bil zanesljiv tudi Ben Bowns. Na jeseniški strani se je tudi Antti Karjalainen večkrat izkazal z nekaj dobrimi obrambami, a vendarle v vsaki tretjini prejel po en zadetek, je pa preprečil še višje vodstvo tekmecev. Ti so bili najbolj nevarni v uvodni tretjini, pozneje pa so železarji bili bolj enakovreden tekmec.

“Ta današnja tekma je bila najtežja tekma v celotni sezoni. Pomerili smo se tudi že prej z nasprotniki iz boljših lig, ampak proti tako dobremu (nasprotniku) letos še nismo igrali. Prvi dve tretjini smo nekako trpeli, da smo ostali v igri, da smo zaostajali z 0:2. V tretji tretjini smo pokazali nekoliko boljši obraz, ko smo dobili nekoliko momenta, smo naredili neumen prekršek v napadu, ki nam je prekinil zagon, nato pa smo prejeli še tisti tretji nesrečni zadetek in na koncu tekmo tudi izgubili,” je po tekmi dejal Gašper Glavič.

Tokrat jeseniški zasedbi v zadnji tretjini ni uspelo priti do preobrata po zaostanku -2, čeprav je imela samo v tem delu dvoboja trikrat igralca več na ledu. Na koncu so ostali tudi brez častnega zadetka.

Kontinentalni pokal, 3. krog

SKUPINA E, Cardiff

Sobota, 19. november:

Zemgale Jelgava – Angers Ducs 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Sij Acroni Jesenice – Cardiff Devils 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Strelci: 0:1 Duggan (Brittain, Crawford, 18.), 0:2 Martin (Cox, Thompson, 26.), 0:3 Sanford (Cox, Crawford, 52.).

Nedelja, 20. november:

16.30 Angers Ducs – Sij Acroni Jesenice

20.00 Cardiff Devils – Zemgale Jelgava

ŽE ODIGRANO

Petek, 18. november:

Zemgale Jelgava – Sij Acroni Jesenice 2:3 po podaljšku (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
Strelci: 1:0 Stradienks (Rullers, Petrovics, 33.), 2:0 Rokis (Bernhards, 46.), 2:1 Jenko (Rep, 49.), 2:2 Polcs (Svetina, Jenko, 55.), 2:3 Pance (63.).

Cardiff Devils  – Angers Ducs 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Iz skupine na finalni turnir napredujeta prvi dve ekipi.