Eric Pance po velikem preobratu poskrbel za uvodno slavje

Hokej 18. Nov 202219:26 > 20:41 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvi tekmi turnirja 3. kroga celinskega pokala v Cardiffu po podaljšku s 3:2 (0:0, 0:1, 2:1; 1:0) premagali latvijsko Zemgale Jelgavo.

Jeseničani so priložnost za nastop na turnirju 3. kroga dobili po odpovedi kazahstanskega predstavnika Karagande, ki bi moral nastopiti v Cardiffu. Železarji so po tekmovalni plati nastope v tem tekmovanju sicer končali v 2. krogu, ko so oktobra v Asiagu zasedli drugo mesto za domačim klubom. Italijani so si zagotovili nastop na naslednji stopnji tekmovanja, Jeseničani pa so napredovali, ker jim je vodstvo tekmovanja kot bolje uvrščeni drugi ekipi na obeh turnirjih podelilo vabilo za nastop.

Tako je slovenska ekipa prišla do predzadnje stopnje tekmovanja. V Walesu nastopata še domači Cardiff in francoski Angers. Prvi in drugi klub na turnirju se bosta uvrstila na zaključni turnir, ki bo sredi januarja. Zanj se v drugi skupini F v Nitri borijo domače moštvo, poljska Unia Oswiecim, Asiago in ukrajinski Kremenčuk

Jeseničani so uvod v turnir slabše začeli in dobro končali. Uvod je minil brez zadetkov, malo po polovici tekme pa so latvijski tekmeci izkoristili enega od številnih “power playev” in povedli. Za slovensko moštvo se je tehtnica nagnila na slabše na začetku zadnje tretjine, ko je Jelgava po novi številčni prednosti zadela še enkrat. A tokrat so Jeseničani imeli odgovor in Jaša Jenko je v 48. minuti z zadetkom poskrbel za upanje na preobrat. Tega so slovenski hokejisti zrežirali ob koncu rednega dela, ko je prednost igralca več tudi na jeseniški strani izkoristil Rudolfs Polcs.

Dvoboj je šel tako v podaljšek, v tem pa so bili boljši železarji. V 63. minuti je odločilni zadetek za zmago dosegel Eric Pance , ko je v protinapadu sam prišel pred vratarja in ga zanesljivo premagal, s tem pa Jeseničanom odprl vrata do morebitne uvrstitve na zaključni del po moči drugega evropskega klubskega tekmovanja.

“Od začetka tekme smo vedeli, da smo enakovreden, če ne celo boljši nasprotnik. Oba zadetka so dosegli ob “power-playu”. Na klopi smo se zbrali in se odločili, da pokažemo, da smo bolje pripravljeni in da tudi mi lahko dosežemo dva zadetka. Pokazali smo dobro ekipno igro. Vsak posameznik je dal 110 odstotkov od sebe in to se nam je obrestovalo z dvema zadetkoma, nato pa še tretjim v podaljšku. Na koncu mislim, da je bila zmaga popolnoma zaslužena,” je po tekmi dejal strelec prvega zadetka za železarje Jaša Jenko.

Jeseničane v soboto ob 20. uri čaka obračun z gostitelji, zasedbo Cardiff Devils, v nedeljo ob 17. uri pa še z Angersom.

Kontinentalni pokal, 3. krog

SKUPINA E, Cardiff

Petek, 18. november:

Zemgale Jelgava – Sij Acroni Jesenice 2:3 po podaljšku (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
Strelci: 1:0 Stradienks (Rullers, Petrovics, 33.), 2:0 Rokis (Bernhards, 46.), 2:1 Jenko (Rep, 49.), 2:2 Polcs (Svetina, Jenko, 55.), 2:3 Pance (63.).