Olimpija po zaslugi sijajne druge tretjine izsilila odločilno tekmo

Hokej 27. Feb 202421:35 > 21:35 0 komentarjev
Olimpija Pustertal

Hokejisti Olimpije so na drugi tekmi kvalifikacijske serije za končnico lige ICE izkoristili prednost domačega Tivolija in proti Pustertalu (6:2) prišli do nujne zmage za nadaljevanje mednarodne sezone. Odločitev o potniku v četrtfinale bo tako padla v četrtek v Brunicu.

Zmaji so bili po nedeljskem porazu (0:3) na Južnem Tirolskem potisnjeni ob zid z zavedanjem, da morajo drugo tekmo pre-playoffa dobiti, drugače bi bilo sezone v ligi ICE za slovenske prvake konec. Vrsta Upija Karhula je predvsem po zaslugi odlične druge tretjine (3:0) prišla do prepričljive zmage (6:2) in serijo na dve dobljeni tekmi izenačila na 1:1. Znova je odločila igra z igralcem več, zeleno-beli so ob številčni prednosti dosegli dva gola. Junak večera je bil Marcel Mahkovec z dvema goloma.

Gostje spet hitro povedli

Olimpija je v tekmo vstopila z željo, da gostom hitro pokaže, kdo je gospodar Tivolija. V 3. minuti je sijajno priložnost za vodstvo zapravil Miha Zajc, ki ga je ustavil Andreas Bernard. Avstrijec je presenetljivo dobil priložnost v golu, potem ko je na prvi tekmi shoot-out vpisal Jacob Smith, ki je tokrat obsedel na klopi.

Nato so se začele težave Ljubljančanov, ki so si samo v prvi tretjini privoščili šest minut kazni. Drugo so gostje izkoristili, spet je udarila naveza, ki je zmajem grenila življenje že na prvi tekmi v Brunicu. Z leve strani je podal Alex Petan, pred golom pa je bil učinkovit Daniel Catenacci. Južni Tirolci so v 16. minuti še enkrat zadeli, a je bil gol zaradi namerne igre z roko upravičeno razveljavljen. Zaključek tretjine je spet pripadel zelenim: Marcel Mahkovec je v 16. minuti najprej zadel zunanji del vratnice, dve minuti pozneje pa je ob igri z igralcem več izkoristil odbit plošček po strelu Charlieja Dodera in izenačil. Domači bi lahko na odmor odšli s prednostjo, ko je v 19. minuti Maris Bičevskis v protinapadu dveh proti enemu zaposlil Žigo Panceta, a mu je veselje preprečil Bernard.

Simšiču uspelo redko videno

Tudi kmalu po začetku druge tretjine so si domači privoščili izključitev, ko je Bine Mašič na nedovoljen način ustavil protinapad Deana Silla, sodnik bi lahko pokazal tudi na kazenski strel. Olimpija je zdržala silovit pritisk Italijanov, v podobni meri pa odgovorila v naslednjih minutah, ko je bil izključen Catenacci. Najlepšo priložnost je po krasni zamisli Trevorja Goocha zapravil Ville Leskinen. Kar zmajem ni uspelo z igralcem več, pa jim je kmalu po koncu izključitve, ko je Mahkovec z drugim golom večera pred vrati kronal lepo akcijo Goocha in Panceta (2:1).

Pustertal se še ni pobral po hladnem tušu, ko je sledil naslednji. Nik Simšič je v 32. minuti zadrsal v napadalno tretjino in se iz skoraj mrtvega kota na levi strani odločil za močan strel. Bil je tako natančen, da Bernard ni imel možnosti, Tivoli pa je tretjič v večeru eksplodiral od navdušenja. Za izjemen zaključek druge tretjine je ob powerplayu v 35. minuti poskrbel Ville Leskinen, ki je neubranljivo meril po podaji Aljaža Predana in poskrbel za lepo prednost pred zadnjimi 20 minutami.

SZ Olimpija-Pustertal

Hitro znižanje, a nič več od tega

Evforijo Ljubljančanov je manj kot dve minuti po odmoru malce ohladil David Morley, ki je preveč lahkotno pred golom Horaka zadel za minus dve (4:2). Olimpija je v primerjavi z drugo tretjino padla v igri, Pustertal pa je tudi po zaslugi kazni Bičevskisu v več valovih vztrajno pritiskal proti domačemu golu, a so zeleno-beli zdržali.

Italijani so več kot tri minute do konca poskusili tudi brez vratarja, a brez uspeha. Še več, 76 sekund do konca je z golom v prazno mrežo zadnji žebelj v krsto rumeno-črnih zabil Miha Zajc, tik pred koncem pa so si gostje zabili še avtogol. Olimpija je prišla do zaslužene zmage, ki kvalifikacijsko serijo postavlja na izhodišče.

Odločitev v četrtek

Odločilna tekma v seriji bo v četrtek v Brunicu, kjer je Olimpija v letošnji sezoni enkrat zmagala in dvakrat izgubila. V drugi kvalifikacijski seriji so Pioneers Vorarlberg še drugič ugnali Innsbruck in se v četrtfinalu pridružili KAC-u, Fehervarju, Salzburgu, Bolzanu, Linzu in Beljaku. Ko bo v četrtek iz para Pustertal-Olimpija znan še zadnji uvrščeni med osmerico, bo potekal izbor prvih treh ekip, s čimer bodo nastali četrtfinalni pari. Končnica se bo začela 3. marca.

Olimpija – Pustertal 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 3000, sodniki: Piragić, Zrnič (glavna), Hribar, Zgonc.
Strelci: 0:1 Catenacci (Petan, Hannoun, 8.), 1:1 Mahkovec (Dodero, 19.), 2:1 Mahkovec (Pance, Gooch, 27.), 3:1 Simšič (Mahkovec, Ćosić, 32.), 4:1 Leskinen (Predan, Zajc, 35.), 4:2 Morley (Akeson, Ege, 42.), 5:2 Zajc (Gooch, Stojan, 59.), 6:2 Sodja (Beričič, 60.)
Kazenske minute: SŽ Olimpija 12, Pustertal 8.