Sin nekdanje zvezdnice slovenskega smučanja je velik nogometni up

Nogomet 26. Feb 20245:00 5 komentarjev
Luka Dovžan Karahodžić. FOTO: Aleš Fevžer.

17-letnik Luka Dovžan Karahodžić, ki je včeraj pomagal Domžalam do presenetljive zmage nad Celjem, je sin dobitnice prve zimske olimpijske kolajne, nekdanje alpske smučarke Alenke Dovžan, in nekdanjega slovenskega hokejskega reprezentanta Edvina Karahodžića.

Zagotovo največje presenečenje 23. kroga Prve lige Telemach so v nedeljo pripravili nogometaši Domžal, ki so na kolena spravili vodilno moštvo lige Celje.

Domžalčani, ki so pred tem izgubili zadnje štiri tekme, so Celjane, ki so na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah zbrali sedem zmag in en remi, odpravili z 2:1.

Do presenetljive zmage je ekipi Dušana Kosića pomagal tudi Luka Dovžan Karahodžić, ki je z igrišča odšel v 78. minuti ob vodstvu Domžal z 2:0 in bil med bolj opaznimi akterji na igrišču.

Mama dobitnica prve olimpijske medalje, oče hokejski reprezentant

Ta 17-letni krilni napadalec še zdaleč ni edini nadarjeni nogometaš v Domžal, ki veljajo za veliko odskočno desko za mlade nogometaše, a je toliko bolj zanimiv zaradi svojih družinskih korenin.

Alenka Dovžan (levo) z medaljo z olimpijskih iger 1994. FOTO: Aleš Fevžer

Je namreč sin dobitnice prve zimske olimpijske medalje za Slovenijo, Alenke Dovžan, ki je bila bronasta v kombinaciji na zimskih olimpijskih igrah v Lillehamerju leta 1994.

Od tega nepozabnega podviga takrat 18-letne nekdanje slovenske smučarske zvezdnice je ravno prejšnji teden minilo 30 let, na kar smo s pogovorom z bronasto olimpijko opozorili tudi na Sportklubu.

V njem je spregovorila tudi o svojem sinu, ki ga ima z nekdanjim hokejistom Jesenic, Bleda in tudi slovenskim reprezentantom Edvinom Karahodžićem.

Četrtič v prvi ligi, prvič od prve minute

Naključje je hotelo, da je 17-letni Luka le nekaj dni za tem sploh prvič zaigral v prvi slovenski ligi od prve minute in navdušil.

Zanj to sicer ni bil prvoligaški debi, v prvenstvu je zaigral tudi na preostalih treh tekmah Domžal v letošnjem letu, a na igrišče vselej prihajal s klopi. Pri porazu z 1:3 proti Bravu je zaigral v drugem polčasu, ob porazu z 1:4 proti Rogaški je igral 15, pri porazu z Olimpijo z 0:1 pa minuto.

Jeseničan Dovžan Karahodžić je v Domžale z Jesenic prišel leta 2020, do zdaj pa za njih v mlajših selekcijah odigral 49 tekem in zabil 10 golov. Že nekaj časa je tudi slovenski reprezentant. Za selekcijo do 16 let je odigral dve, za reprezentanco do 17 let pa 11 tekem in dosegel en gol.