Kralji prekinili niz, oddana nova vstopnica za končnico

Hokej 29. Mar 20246:33 0 komentarjev
Kings @ Oilers

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je sinoči z Los Angeles Kings izgubil pri Edmonton Oilers (1:4). Pri konkurentih zahodne konference je blestel Connor McDavid, ki je ob golu dodal še dve podaji, Kralji pa so tako prekinili serijo štirih zaporednih zmag. To je bila druga od skupno štirih tekem v nizu na gostovanjih pri kanadskih moštvih.

McDavid je mrežo Los Angelesa načel po šestih minutah.

Edmonton je vodstvo okrepil tik pred zaključkom druge tretjine in ko je Evan Bouchard v zadnjem delu srečanja povišal na 3:0, je postalo jasno, da se bo uspešen niz zaporednih zmag Kings končal pri štiri.

Šest minut pred koncem je Arthur Kaliyev vrnil upanje z zadetkom za 3:1, a so nato domači (Cody Ceci) plošček spravili v prazen gol za končnih 4:1.

Tekmo je sodil izkušeni Kyle Rehman, za katerega je bilo to jubilejno 1000. srečanje v ligi NHL.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je na ledu preživel 21 minut in na vrata Edmontona usmeril dva strela.

Kralje do konca rednega dela sezone čaka še točno deset tekem. Naslednja je na vrsti v nedeljo zjutraj po slovenskem času, in sicer spet gostovanje v Kanadi pri Calgaryju.

Noč v ligi NHL je zaznamovala zmaga Dallasa nad Vancouvrom (3:1), s katero so si zvezde kot prva ekipa na zahodu zagotovile nastop v končnici. Na vzhodu so si jo že prehodno priborili New York Rangers, Boston, Carolina in Florida.