Kralji so si zagrenili življenje, nato pa jih je rešil Šved

Hokej 23. Dec 20227:23 0 komentarjev
Adrian Kempe je poskrbel, da kralji nadaljujejo z nizanjem zmag. Foto: Profimedia

Hokejisti Los Angeles Kings so prišli do četrte zaporedne zmage. Zanjo so se morali zelo potruditi, saj so v zadnjih minutah rednega dela zapravili vodstvo in se morali reševati v podaljšku. Junak Krajev je bil Adrian Kempe, ki je v četrti minuti podaljška po podaji Viktorja Arvidssona zabil za 4:3 in dokončno potopil Calgary Flames.

Plamena, ki so kralje na zadnjih dveh medsebojnih tekmah ugnale, so prve zadela. V polno je v 4. minuti meril Jonathan Huberdeau in utišal domače navijače. Že v prvi tretjini jih je ponovno razveselil Gabriel Vilardi in izenačil na 1:1.

Potem ko v drugi tretjini ni bilo zadetkov, so kralji odlično vstopili v zadnjo. V razmaku 10 sekund sta zabila Phillip Danault in Blake Lizotte za domače vodstvo s 3:1, a gostje se niso dali in do konca rednega dela uspeli izenačiti. Za 2:3 je zadel nekdanji kralj Tyler Toffoli, nato pa za dokončen preobrat še v 54. minuti Dillon Dube.

Podaljšek LA Kings vs. Calgary:

Domači hokejisti so si tako zagrenili življenje, vseeno pa je na koncu zmaga ostala doma. V četrti minuti dodatka je v polno zadel Adrian Kempe. Slovenski as Anže Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 22 minut, štirikrat je streljal proti vratom Calgaryja, vseeno pa je njegova statistika tokrat ostala prazna.