Bolzano zapravil vodstvo, rdeči biki še drugič zapored prvaki

Hokej 21. Apr 202322:30 0 komentarjev

Hokejisti Red Bull Salzburga so osvojili naslov prvaka v regionalni ligi ICEHL. Danes so v zadnji, sedmi tekmi na gostovanju premagali Bolzano z 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) in s 4:3 v zmagah prišli do drugega zaporednega naslova v tem tekmovanju.

Ekipa s Solnograškega se je tako končno lahko razveselila nove lovorike, pred tem so imeli že dve priložnosti za skupno zmago, a so jih zapravili. Po štirih tekmah je bil namreč izid v zmagah 3:1 za avstrijsko ekipo.

A na peti tekmi v nedeljo v Bolzanu je domača ekipa slavila s 4:3. To je bil drugi najdaljši dvoboj v zgodovini tekmovanja v tej ligi, saj je odločitev padla šele v 116. miniti podaljška. Bolzano je slavil z zadetkom po 115 minutah in 10 sekundah, kar je bilo drugo najdaljše čakanje na zmago v tej ligi. Daljšo tekmo sta igrala le Bolzano in KAC leta 2019, ko je odločilni gol padel po 120 minutah in 53 sekundah.

Bolzano je s tem izsilil šesto tekmo, kjer je v gosteh spet slavil s 4:3. Danes so Južni Tirolci povedli v 27. minuti, ko so izkoristili igro z igralcem več na ledu, zadel je Cole Hults. Salzburg je izenačil deset minut pred koncem po zaslugi kapetana Thomasa Raffla, osmi naslov rdečih bikov v tem tekmovanju pa je slabi dve minuti pred koncem zagotovil Nicolai Meyer.

V finalni seriji sta si Bolzano in Salzburg sicer že tretjič stala nasproti, prvič pa so bili uspešnejši Avstrijci.

Edini slovenski predstavnik v najmočnejši regionalni ligi SŽ Olimpija si v tej sezoni ni priboril nastopa v končnici.