Mladinci Hajduka po velikem skalpu v finalu lige prvakov (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202320:03 1 komentar

Mladinci Hajduka so poskrbeli za novo senzacijo. V polfinalu mladinske različice lige prvakov so ugnali AC Milan (3:1) in se uvrstili v veliki finale, kjer se bodo pomerili z AZ Alkmaarjem.

Prvi polčas je minil brez zadetkov, italjansko moštvo si je pripravilo nekaj več priložnosti, toda do zadetka nogometaši Milana niso prišli.

Mladinci Hajduka so sanjsko začeli drugi polčas. V 51. minuti je za vodstvo poskrbel Jere Vrčić.

V 69. minuti srečanja je za 2:0 poskrbel Rokas Pukštas.

Dvome o končnem zmagovalcu in potniku v finale pa je v 76. minuti razblinil Simun Hrgović.

Častni zadetek za Milan je v 83. minuti tekme dosegel Kevin Zeroli.

Tekmo je pospremilo več tisoč navijačev Hajduka, ki so pričarali vrhunsko vzdušje.

Sporting ni uspel ponoviti uspeha Benfice in Porta

Na prvi tekmi v Ženevi je AZ Alkmaar kot prva nizozemska ekipa prišla v finale, potem ko je premagala Sporting CP po enajstmetrokah (3:2). Rome-Jayden Owusu-Oduro se je izkazal za junaka AZ z dvema obrambama, Sporting ni uspel slediti zmagam Benfice v prejšnji sezoni in Porta leta 2019.

Veliki finale bo na sporedu v ponedeljek ob 18. uri.