Ni še konec: po novi goliadi se serija vrača v Ljubljano

Hokej 18. Mar 202221:33 > 22:38 0 komentarjev

Hokejska Olimpija je po novi goliadi slavila v Beljaku (8:6) in svojo sezono v avstrijskem državnem prvenstvu podaljšala vsaj še za eno tekmo. V četrtfinalni seriji proti Korošcem je znižala na 2:3, šesta tekma bo v nedeljo v Ljubljani.

Po še eni nori tekmi v seriji, na kateri je v Beljaku znova padlo kar 14 golov, so varovanci Mitje Šivica znižali izid v zmagah na 2:3 in izsilili vsaj šesto tekmo, ki bo v nedeljo v Ljubljani. Junaka večera sta bila Miha Zajc (dva gola in podaja) in Sebastien Piche (gol in dve podaji), zmaji po so v zaključku kljub trikratni prednosti z dvema goloma na koncu trepetali, a ob pritisku domačih vendarle vzdržali.

Beljaška mestna dvorana je v tej seriji očitno zakleta za vratarje. Po prvi tekmi v seriji, ko je padlo deset golov (6:4 za Olimpijo) in drugi, ko so gledalci videli še tri gole več (8:5 za Beljak), je v seštevku obeh strani na semaforju tokrat svetila štirinajstica. A na srečni strani so bili tokrat vendarle gostje iz slovenske prestolnice.

“V Beljak smo prišli samo z enim namenom: da podaljšamo serijo. Vedeli smo, kaj nas čaka. Rezultat je dober za navijače, za nas pa niti približno ne. V obrambi delamo ene in iste napake, treba se bo sestaviti, saj eno ali dve tekmi takole še gre, več pa ne. Vse to bo treba analizirati in v nedeljo nastopiti drugače,” je bil kljub zmagi ob toči golov kritičen kapetan Olimpije Žiga Pance.

“Kot da bi igrali vaterpolo. Ne vem, kaj naj pričakujem. Skušali bomo umiriti to evforijo in jo obrniti v naš prid. Dobrodošlo je, da smo dosegli osem zadetkov. Po dobljeni tekmi je super pogledati rezultat. Dobili smo, po kar smo prišli. Upam, da bodo v nedeljo polne tribune, tisti šesti igralec za nas. Meni osebno je lažje igrati v Beljaku kot doma. Ne vem, zakaj. Njihov recept v Ljubljani je, da čakajo na naše napake. Toda zdaj gremo mi po izenačenje serije,” je še dodal strelec zadnjega gola zmajev na nocojšnji tekmi.

Začetek kot iz sanj, nadaljevanje nočna mora

Ljubljančanom je uspel sanjski začetek, ko je v 4. minuti iz bližine zadel Mark Čepon, v 8. minuti pa je po dobljenem buliju Žige Panceta z branilskega položaja udaril še Sebastien Piche. A če smo v tem četrtfinalu česa navajeni, so to preobrati. Ta je znova uspel Beljaku.

Najprej je po podobni akciji – dobljen sodniški met Ricka Schofielda – znižal Scott Kosmachuk. Manj kot dve minuti kasneje pa je ob izključitvi Rok Kapla po odlični akciji Johna Hughesa neoviran izenačil Anton Karlsson. A da katastrofalnih štirih minut še ni bilo konec, je ob novem powerplayu poskrbel še Travis Oleksuk, ki je za hrbet Žana Usa, ta je po tekmi premora spet dobil priložnost v vratih Olimpije, pospravil odbit plošček.

Moment spet na stran gostov

Goliada v prvem delu se je nadaljevala praktično v naslednjem napadu, ko je Piche streljal z modre linije, domači so poskus blokirali, do paka pa se je dokopal Guillaume Leclerc in s petim golom v končnici izenačil. Zadel je med nogama domačega čuvaja mreže Alexandra Schmidta. Da so šli zmaji kljub trem prejetim golom na odmor s prednostjo, pa je 48 sekund pred sireno poskrbel Miha Zajc. Po strelu Nika Simšiča je pred vrati preusmeril smer ploščka in poskrbel za neverjetnih 4:3 že po prvih 20 minutah.

Tempo padel, ‘le’ trije goli v 2. tretjini

Domači strateg Rob Daum se je pred drugo tretjino odločil za menjavo v vratih. A poteza se Beljaku ni izplačala, saj je Tomi Karhunen (vstopil je namesto nerazpoloženega Schmidta, ki je ubranil komaj nekaj več kot 71 odstotkov strelov) klonil že ob prvem strelu na gol. Je pa ta glede na ritem prve tretjine prišel zelo pozno, v 28. minuti ga je dosegel Nik Simšič, ko je pred vrata podal Piche.

Odgovor domačih je bil spet hiter, manj kot dve minuti kasneje je po krasni samostojni akciji nekdanjega zmaja Jamieja Fraserja z drugim golom na tekmi znižal Karlsson. Toda Olimpija je bila tista, ki je zadela naslednja. V 33. minuti je podajo izza vrat s še enim golom izkoristil Zajc in zelenim še tretjič na tekmi zagotovil prednost z dvema goloma razlike. Tak je bil tudi izid pred zadnjim delom.

Koblar tokrat junak

Vanj so bolje vstopili gostje, ki so v 43. minuti prvič na tekmi povedli s tremi goli prednosti. Po zapravljeni igri z igralcem več je iz povsem nenevarne situacije zadel Gregor Koblar. Alešu Mušiču se strel ni ponesrečil, Koblar je prišel do ploščka in poskusil, Karhunenu pa je ušel v mrežo. Beljak je imel znova pripravljen odgovor, po odlični podaji Hughesa za golom je na 5:7 znižal Philipp Lindner.

Da se obeta ekstremno napet zaključek, pa je ob številčni prednosti – znova je bil izključen Kapel – z drugim golom poskrbel Kosmachuk. Beljak je slabi dve minuti pred koncem poskusil z igro brez vratarja, Daum je vzel pol minute odmora, a se ni obrestovalo. Pance je izkoristil priložnost in v zadnji sekundi z golom v prazno mrežo poskrbel za redko viden izid – 8:6. Olimpija je tako izsilila vsaj še šesto tekmo, ki bo v nedeljo v Ljubljani. Če bodo zmaji zmagali in izenačili izid v seriji, bo odločilna tekma v torek, 22. marca v Beljaku.

Aktualni prvaki so se rešili iz prepada

Šesto tekmo pa je uspelo v boju z Dunajem izsiliti tudi KAC-u. Aktualni prvaki lige Celovčani so bili v avstrijski prestolnici v prvi tretjini močno v podrejenem položaju, a so zaostajali le z 0:1. V začetku druge so domači pobegnili na plus dve, a se je KAC z dvema goloma – drugega je dosegel v 55. minuti – Martina Schumniga vrnil do izenačenja. Odločal je podaljšek, v njem pa je že po šestih minutah igre odločil Manuel Geier. Tudi v tej seriji bo šesta tekma v torek, gostil jo bo Celovec.

Fot: Leo Vymlatil

Liga ICE, četrtfinale, peti tekmi

Beljak – Olimpija 6:8 (3:4, 1:2, 2:1) /3:2/

Strelci: 0:1 Čepon M. (Maia, Mušič, 4.), 0:2 Piche (Pance, 8.), 1:2 Kosmachuk (Scofield, 13.), 2:2 Karlsson (Hughes, Oleksuk, 15.), 3:2 Oleksuk (Karlsson, Hughes, 17.), 3:3 Leclerc (Piche, 18.), 3:4 Zajc (Simšič, 20.), 3:5 Simšič (Piche, Zajc, 28.), 4:5 Karlsson (Fraser, Oleksuk, 29.), 4:6 Zajc (Tomaževič, 33.), 4:7 Koblar (Mušič, Sodja, 43.), 5:7 Lindner (Hughes, Karlsson, 47.), 6:7 Kosmachuk (Joslin, Rauchenwald, 52.), 6:8 Pance (Štebih, Zajc, 60.)

Dunaj – KAC 2:3 po podaljšku (1:0, 1:1, 0:1, 0:1) /3:2/

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Za preboj v polfinale potrebuje ekipa štiri zmage. Tam sta že Salzburg in Fehervar, ki sta s 4:0 v zmagah izločila Znojmo oziroma Pustertal.